Przejdź do artykułu
2021-07-20 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Inwestycja LPP w kolejnej fazie budowy

Po sześciu miesiącach od rozpoczęcia inwestycji, nad halą główną przyszłego centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim zawisła wiecha. Zgodnie z budowlaną tradycją, ta uroczystość jest symbolicznym zwieńczeniem prac konstrukcyjnych obiektu. To również okazja do przekazania podziękowań dla pracowników oraz partnerów i firm zaangażowanych w budowę. Teraz, przed LPP i partnerami budowlanymi gdańskiej firmy, etap prac wykończeniowych.

Inwestycja polskiej firmy odzieżowej na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej ruszyła wstyczniu tego roku. Po sześciu miesiącach od jej rozpoczęcia, w pełni ukończona została konstrukcja stalowa części magazynowej wraz z pokryciem i izolacją dachu. Prowadzona w ostatnich tygodniach instalacja płyt elewacyjnych, pozwoliła na jej zamknięcie oraz przystąpienie do prac związanych z montażem regałów. Zakończenie ważnego etapu inwestycji uczczono zawieszeniem symbolicznej wiechy. Podziękowania dla pracowników i podwykonawców zaangażowanych w prace budowlane, przedstawiciele inwestora oraz generalnego wykonawcy, firmy Bremer, przekazali w towarzystwie Burmistrza Brześcia Kujawskiego – Tomasza Chymkowskiego.

Zamykamy kolejny ważny etap procesu inwestycyjnego w Brześciu Kujawskim. To powód do optymizmu, patrząc na drogę jaką przeszliśmy od momentu rozpoczęcia rozmów z władzami Gminy. W tym czasie mierzyliśmy się z ograniczeniami, jakie przyniosła pandemia oraz wyjątkowo wymagającą pod względem działań budowlanych zimą. Mimo trudnych początków, projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem. To niewątpliwie ogromna zasługa oraz efekt ciężkiej pracy firm i osób zaangażowanych w tę inwestycję. Bardzo za to wszystkim naszym partnerom dziękuję – mówi Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

W ramach realizacji stanu surowego, w hali głównej centrum dystrybucyjnego LPP, została wykonana posadzka betonowa oraz instalacje elektryczne i kanalizacyjne. Na dachu budynku rozmieszczono świetliki, zapewniające dopływ światła słonecznego do wnętrza obiektu. Zamontowane zostały podstawowe systemy z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego – tryskacze i klapy dymowe. Prace realizowane są również w bezpośrednim otoczeniu budynku. Na terenie działki powstał parking dla samochodów ciężarowych. W trakcie ukończenia jest także część dla pojazdów osobowych. Docelowo powstać ma tam 650 miejsc postojowych.

Ukończenie tego etapu prac, jakim jest uszczelnienie obudowy budynku jest dla nas zawsze niezmiernie ważne. Po tym terminie prace w budynku możemy kontynuować w pełnym zakresie, uniezależniając się tym samym od warunków atmosferycznych. Na projekcie LPP w Brześciu Kujawskim jest to dla nas o tyle istotne, że utwierdza naszego Klienta, firmę LPP, w słuszności wyboru partnera do budowy tego ważnego obiektu, że pomimo krótkiego terminu na realizację prac oraz zawirowań na rynku materiałów budowlanych, które dotykają całą branżę, projekt jest realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem – mówi Piotr Brańka, członek zarządu Bremer Sp. z o.o.

Na kolejnym etapie realizacji inwestycji planowane jest zamknięcie konstrukcji oraz prace wykończeniowe w budynku biurowym, które mają rozpocząć się w pierwszym tygodniu sierpnia. Równolegle, na dachu hali magazynowej, prowadzony będzie montaż stelaży pod panele fotowoltaiczne. Instalacja docelowo generować będzie ok. 1,5 MW mocy. Kolejny ważny kamień milowy w harmonogramie inwestycji to wyposażenie obiektu w zaplecze technologiczne. Montaż regałów wysokiego składu oraz automatycznych sorterów, zwiększających efektywność obiektu logistycznego, zajmie około pięciu miesięcy. Budowa centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim ma zakończyć się w czwartym kwartale br.

Gratuluję firmie LPP rozmachu w realizacji działań inwestycyjnych i cieszę się, że z tak dużą determinacją spółka oraz współpracujący z nią partnerzy, dążą do zakończenia prac zgodnie z planem. Mimo trudnych warunków, w jakich rozpoczynała się budowa, dzięki zaangażowaniu pracowników wszystkich firm podwykonawczych, możemy dzisiaj podziwiać efekty ich ciężkiej pracy, a już wkrótce wszyscy będziemy świętować oddanie nowego obiektu w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Doceniam również otwartość firmy LPP, która od początku swojej obecności w naszej Gminie aktywnie uczestniczy w życiu naszej społeczności i niezależnie od sytuacji związanej z budową, wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców – komentuje Burmistrz Brześcia Kujawskiego, Tomasz Chymkowski.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DPD Polska świętuje 30 lat obecności na polskim rynku
Powstaje kolejny projekt Dematic i Jaguar Land Rover
Hegelmann buduje wyjątkową bazę transportową
Powstaje Panattoni Park Wrocław S8 South
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

W Błoniu powstał BTS dla firmy farmaceutycznej
Pojemniki bekuplast zasiliły magazyn Orbico
Ruszyła realizacja Panattoni Park Poznań West Gate
FM Logistic pielęgnuje wielolenią tradycję firmy
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA