Przejdź do artykułu
2021-01-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

ELI inwestuje w okolicach Krakowa

European Logistics Investment (ELI) wybuduje centrum logistyczne o powierzchni 18 300 mkw. w Skawinie w powiecie krakowskim. Obiekt Kraków V, który jest już trzecią inwestycją ELI w tym regionie, będzie realizowany razem z partnerem – Panattoni. Blisko 20% powierzchni znalazło już najemcę – RTV Euro AGD.

European Logistics Investment (ELI) kontynuuje rozwój swojego portfolio, rozszerzając je o inwestycje zlokalizowane w najbardziej atrakcyjnych dla logistyki regionach Polski. Kraków V to najnowszy projekt w portfelu ELI i jednocześnie trzecia inwestycja spółki w Małopolsce. Przedmiotem inwestycji jest centrum logistyczne zlokalizowane w Skawinie w pobliżu obwodnicy Krakowa, które ELI będzie realizować razem ze swoim partnerem Panattoni. Planowana data zakończenia projektu to II kwartał 2021 roku. Po ukończeniu Kraków V dostarczy łącznie 18 300 mkw. powierzchni najmu, w tym 16 600 mkw. powierzchni magazynowej i 1 700 mkw. biurowej. Obiekt będzie posiadał także 121 miejsc parkingowych dla samochodów, system zraszania ESFR, 24 ramp przeładunkowych oraz całodobową ochronę.

3 600 mkw. w nowym obiekcie, w tym 3 300 mkw. powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowej, zostało już wynajęte przez firmę RTV Euro AGD – właściciela 305 sklepów stacjonarnych w 195 miastach Polski i sklepu internetowego ze sprzętem elektronicznym i artykułami gospodarstwa domowego. Pozostała powierzchnia jest planowana jako inwestycja typu SBU (small business units) z możliwością wykorzystania przez różne segmenty logistyki, m.in. tzw. last mile delivery, centra dystrybucji paczek, szybkie dostawy w 1h czy rozwiązania logistyczne dla sklepów z branży spożywczej.

Lokalizacja posiada bardzo dobre połączenie z autostradą A4 (łączącą Niemcy z Wrocławiem i Śląskiem) – dojazd do obwodnicy Krakowa zajmuje około 5 minut. Działka jest także zlokalizowana w bliskości trzech międzynarodowych lotnisk (Kraków, Katowice, Rzeszów).

- Najnowsza inwestycja w Skawinie pozwoli wzmocnić pozycję ELI na krakowskim rynku magazynowym. Widzimy tu duży potencjał dla nowoczesnej logistyki, szczególnie biorąc pod uwagę względnie niskie nasycenie tego regionu powierzchnią magazynową. Jest to już nasz trzeci projekt w regionie i z pewnością nie ostatni – mówi Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

W skład portfolio European Logistics Investment (ELI) wchodzi 19 parków logistycznych o łącznej powierzchni najmu ponad 600 000 mkw., które są zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, a także na Górnym Śląsku.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

LPP buduje centrum dystrybucyjne przy autostradzie A1
Polska na tle Europy ciągle ma niskie ceny
Cosentino otwiera nowe Centrum dystrybucyjne na Śląsku
Panattoni buduje magazyn na Śląsku o pow. 67 tys. m kw.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

W Rzeszowie otwarto nowoczesny terminal DB Schenker
Port w Tanger Med bogatszy o 11 doków
Firmy stawiają na rozwój kanałów sprzedaży
E-commerce i logistyka siłą napędową rynku magazynowego
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA