Przejdź do artykułu
2021-01-15 | Magazynowe inwestycje i transakcje

LPP rusza z budową w Brześciu Kujawskim

W drodze przetargu rozstrzygniętego przez gdańską spółkę pod koniec ub. r., generalnym wykonawcą inwestycji zlokalizowanej na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej została firma Bremer, natomiast nadzór nad pracami budowlanymi powierzono Trebbi Polska. Za przygotowanie projektu przyszłego centrum dystrybucyjnego oraz dokumentów przetargowych odpowiedzialna była pracownia architektoniczna Tacakiewicz Ferma Kresek. Rozpoczęte w styczniu br. prace budowlane potrwają do końca 2021 roku.

Partnerzy jednej z kluczowych inwestycji gdańskiej spółki odzieżowej zostali wyłonieni w postępowaniu konkursowym ogłoszonym w grudniu 2020 roku. Obejmowało ono wybór generalnego wykonawcy oraz podmiotu odpowiedzialnego za całościowy nadzór inwestorski nad budową nowego obiektu logistycznego LPP. W wyniku rozstrzygnięcia przetargu realizacją procesu budowlanego zajmie się spółka Bremer, a kontrolę nad realizacją inwestycji LPP powierzy firmie Trebbi Polska.

- Przy wyborze wykonawcy nowego centrum dystrybucyjnego braliśmy pod uwagę nie tylko doświadczenie w realizacji podobnych obiektów oraz kompleksowość świadczonych usług. Bardzo ważne było dla nas także, aby potencjalny partner rozumiał czym jest zrównoważona polityka LPP jako firmy rodzinnej. Wierzymy, że wybrane w drodze konkursu firmy pomogą nam zbudować obiekt, który będzie przyjazny dla przyszłych pracowników i lokalnej społeczności oraz środowiska naturalnego – podkreśla Łukasz Piwoński, dyrektor ds. administracyjno-technicznych LPP.

Obecna w Polsce od 2013 r. firma Bremer specjalizuje się w projektowaniu i budowie obiektów logistycznych, produkcyjnych oraz biurowych w systemie generalnego wykonawstwa „pod klucz”. Od początku działalności polski oddział spółki zrealizował 67 projektów o łącznej powierzchni ponad 2 100 000 m2.

- LPP to uznany klient, a wybór Bremer na wykonawcę nowego obiektu logistycznego firmy odbieramy jako nagrodę za dotychczasową pracę oraz zaangażowanie w realizację powierzanych nam projektów. Centrum dystrybucyjne ma zostać wyposażone w nowoczesne rozwiązania, zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa, co wpisuje się również w nasze podejście do nowoczesnego budownictwa przemysłowego. Uważamy, że ochrona zasobów naturalnych ma dziś szczególne znaczenie – komentuje Piotr Miodek, dyrektor handlowy w Bremer sp. z o.o.

Firma Trebbi Polska - przedstawiciel firmy LPP na terenie inwestycji, będzie odpowiedzialna za pełną kontrolę procesu budowlanego. Do zadań polsko-brytyjskiego przedsiębiorstwa należeć będzie koordynacja współpracy pomiędzy spółką oraz generalnym wykonawcą, monitorowanie harmonogramu prac oraz nadzór nad przebiegiem robót, w tym pracy konstrukcyjnych, sanitarnych i elektrycznych.

- Jako firma świadcząca m.in. usługi z zakresu zarządzania projektami i doradztwa budowlanego ogromnie cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym projekcie, a usługi iprofesjonalizm Trebbi Polska zostały docenione przez tak ważną na polskim rynku spółkę jaką jest LPP. Jesteśmy przekonani, że wieloletnie doświadczenie oraz nasza wykwalifikowana kadra inżynierska, sprostają najwyższym wymaganiom stawianym przez inwestora – zaznacza Arkadiusz Osiński, członek zarządu Trebbi Polska.

Centrum Dystrybucyjne LPP zostanie zrealizowane zgodnie z projektem pracowni Tacakiewicz Ferma Kresek. Firma z siedzibą w Poznaniu jest jednym z największych biur architektonicznych w Polsce, zatrudniającym ponad 100 pracowników. Pracownia specjalizuje się w projektowaniu obiektów przemysłowych.

- Z pracownią Tacakiewicz Ferma Kresek współpracujemy już od kilku lat. Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim będzie trzecim obiektem logistycznym, który razem zaprojektowaliśmy. Architekci pracowni bardzo dobrze znają nasze potrzeby oraz uwarunkowania łańcucha dostaw LPP, co znacznie usprawniło cały proces. W przypadku tej inwestycji, dużym wyzwaniem był krótki okres przygotowania dokumentacji, zarówno budowlanej jak i przetargowej. Zespół projektowy pracował praktycznie bez przerwy, za co chciałbym serdecznie podziękować – komentuje Łukasz Piwoński z LPP.

- Jakość projektu to w naszym przekonaniu wypadkowa współpracy projektanta i inwestora. Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim jest dobrym przykładem świetnej współpracy naszego biura i świadomych oraz otwartych partnerów z LPP. To zlecenie przyniosło nam wiele satysfakcji, zarówno na poziomie wyzwania projektowego, ale także wysokiego poziomu komunikacji – podkreśla Grzegorz Tacakiewicz, właściciel biura architektonicznego.

Oprócz opracowania projektu i dokumentacji przetargowej, pracownia Tacakiewicz Ferma Kresek, będzie odpowiedzialna za nadzór autorski zgodności prowadzonych robót z projektem budowlanym.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Polska na tle Europy ciągle ma niskie ceny
Cosentino otwiera nowe Centrum dystrybucyjne na Śląsku
Panattoni buduje magazyn na Śląsku o pow. 67 tys. m kw.
Polska najtańszym rynkiem magazynowym w Europie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PSIwms będzie sterować Centrum Dystrybucyjnym LPP w Brześciu Kujawskim
LPP przedłuża umowę najmu powierzchni w SEGRO Stryków
Producent odzieży będzie obsługiwał Europę Środkową ze Słowacji
LPP prowadzi coraz większą ekspansję na rynkach zagranicznych
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA