2020-09-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Pierwszy projekt GLP w Polsce będzie gotowy jesienią

Pierwsze centrum logistyczne budowane przez GLP w Polsce powstaje zaledwie kilka minut jazdy od południowych granic Warszawy, w pobliżu centrum handlowego w Jankach. Inwestycja łącznie zaoferuje 32 000 mkw. powierzchni magazynowej wraz z zapleczem biurowym.

Przestrzeń magazynowa GLP Warsaw II Logistics Centre będzie dostępna dla klientów już w październiku tego roku. Do ich dyspozycji są cztery moduły o powierzchni od 4 700 do 12 300 mkw. Ponadstandardowa wysokość budynku pozwala na składowanie do 12 metrów w górę, co przekłada się na znaczne oszczędności, umożliwiając wynajęcie nawet o 20% mniej powierzchni niż w typowej hali.

Budynek wyróżniają rozwiązania techniczne, w tym zaawansowany system sterowania oświetleniem oraz elektroniczny pomiar zużycia mediów. Całość operacji w budynku może być zasilana zieloną energią ze źródeł odnawialnych. Wzmocniona konstrukcja dachu umożliwia montaż paneli fotowoltaicznych.

Atutem projektu są także zewnętrzne moduły biurowe z tarasami na dachach, doświetlone naturalnym światłem dzięki wysokim oknom. Codzienny komfort pracowników parku podniosą też specjalne strefy odpoczynku.

Dzięki położeniu tuż przy drodze ekspresowej S8, 100 metrów od Węzła Wypędy, skąd w kilka minut można dotrzeć do trasy S2 i autostrady A2, centrum logistyczne GLP jest odpowiednim rozwiązaniem dla klientów oczekujących łatwego dostępu do największych rynków w Polsce i Europie.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Regesta zwiększa zajmowaną powierzchnię o 10 700 m kw.
FM Logistic Centralna Europa rozpoczyna współpracę z Grohe
Rhenus Logistics S.A. zajmie 18 000 m kw. w Panattoni Park Poznań IX
Investa zostaje w SEGRO Logistics Park Stryków
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Firma zakończyła transakcję zakupu portfela nieruchomości logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA