2020-09-09 | Magazynowe inwestycje i transakcje

FM Logistic obsłuży Grohe

8 września 2020 r. w magazynie FM Health zlokalizowanym w Błoniu koło Warszawy należącym do FM Logistic CE oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie operacji logistycznych dla znanego niemieckiego producenta armatury sanitarnej, firmy Grohe. Jest to realizacja długoterminowej umowy zawartej między przedsiębiorstwami jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Zakres współpracy obejmuje magazynowanie i usługi z obszaru co-packingu. Na terenie magazynu producent uruchomi też własną linię montażową.

Współpraca z FM Logistic Centralna Europa to dla firmy Grohe nie tylko pierwsze centrum dystrybucyjne w Europie Centralnej, ale też pierwsza linia produkcyjna zlokalizowana poza własną fabryką. Na powierzchni 900 m kw. udostępnionych przez operatora producent uruchomił tu linię montażową do składania podtynkowych ram do instalacji sanitariatów.

„Cieszymy się, że to właśnie nas firma Grohe wybrała na swojego partnera logistycznego, że możemy wspierać jej rozwój i nowe przedsięwzięcia w tej części Europy” - mówi Anna Galas, Senior Business Development Director, FM Logistic CE.

- Jest to dla nas bardzo ważna współpraca, potwierdzająca słuszność strategii FM Logistic CE, w której zawsze, poza doskonaleniem standardowych usług logistycznych, kładliśmy nacisk na rozwój usług dodanych, jak właśnie co-packing i co-manufacturing – dodaje.

„Firma Grohe w ostatnich latach znacząco zwiekszyła sprzedaż swoich produktów w Polsce oraz krajach Europy Wschodniej i planuje dalsze inwestycje w rozwój logistyki i produkcji. W związku z tym, iż Polska jest kluczowym krajemy pod kątem sprzedaży w tej częsci Europy, a także jest atrakcyjnym krajem pod kątem zaplecza logiczycznego-transportowego, oraz połozenia geograficznego, w przyszłości będzie odgrywać coraz to większą rolę w rozwoju Grohe w Europie Wschodniej. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich naszych pracowników i partnerów handlowych w Polsce” – powiedział Rafał Koehler, Regional Director Central Eastern Europe (PL/CZ/SK/HU), General Manager, Grohe.

W ramach podpisanej umowy w magazynie FM Logistic CE w Błoniu składowanych będzie do 6 tysięcy palet z towarem Grohe, stąd będzie się też odbywała dystrybucja do wszystkich sklepów w Polsce. Operator będzie również świadczył usługi z zakresu co-packingu tworząc na paletach gotowe do montażu zestawy sanitarne, tzw. bundling,

Firma Grohe to znany i obecny na całym świecie niemiecki producent armatury sanitarnej. Od 2014 roku jest częścią japońskiej grupy Lixil Group, producenta materiałów budowlanych i wyposażenia domów..

Grohe to kolejny klient z sektora industry w portfolio FM Logistic CE. FM Logistic jest partnerem logistycznym producenta również w Rosji.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Rhenus Logistics S.A. zajmie 18 000 m kw. w Panattoni Park Poznań IX
Investa zostaje w SEGRO Logistics Park Stryków
Deweloperzy inwestują w ekologiczne rozwiązania
LPP przedłuża umowę najmu powierzchni w SEGRO Stryków
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Roland Berger i FM Logistic wskazuje na konieczność dalszych działań w zakresie logistyki miejskiej
CityLogin z drugim Centrum Dystrybucyjnym ostatniej
FM Logistic rusza z kolejnym etapem obsługi logistycznej dla Polpharmy
FM Logistic rozpoczęło w Polsce działalność ćwierć wieku temu
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA