2020-08-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

LPP dalej z SEGRO

Spółka LPP właściciel marek Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu 46 600 m2 powierzchni magazynowej zlokalizowanej w SEGRO Logistics Park Stryków.

Na terenie parku logistycznego SEGRO, firma posiada swoje Fulfillment Center (magazyn do obsługi sprzedaży e-commerce), z którego produkty wysyłane są do 24 krajów, w tym m.in. na terenie Polski, do Wielkiej Brytanii, Niemiec, krajów bałtyckich, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji oraz państw Europy Zachodniej obsługiwanych w ramach paneuropejskiego sklepu internetowego spółki.

Rozwój sektora e-commerce i coraz większe wymagania klientów przypieczętowały decyzję LPP o przedłużeniu umowy najmu powierzchni magazynowej przeznaczonej pod Fulfillment Center na terenie SEGRO Logistics Park Stryków. O świetnie rozwijających się operacjach logistycznych i zadowoleniu ze współpracy z SEGRO świadczy również fakt, iż niecałe dwa lata temu firma LPP zdecydowała się, na trwającą niecałe cztery miesiące, rozbudowę powierzchni o dodatkowe 16 000 m2, ostatecznie uzyskując przestrzeń liczącą 46 600 m2.

Magazyn wyposażony jest w czterdzieści docków, sześć combi-docków, umożliwiających obsługę zarówno pojazdów dostawczych jak i użytkowych, dzięki czemu możliwa jest szybsza realizacja zamówień oraz cztery docki „0”. W budynku dostępne są także innowacyjne rozwiązania – dzięki zainstalowaniu kurtyn powietrznych nad ośmioma dockami zminimalizowano utratę ciepła, a tym samym obiekt stał się bardziej energooszczędny. Zainstalowane oprawy LED przyczyniają się do obniżenia zużycia energii elektrycznej o ponad 30%. Dodatkowe naświetla dachowe oraz częściowo przeszklone docki w strefie odbioru zamówień zapewniają maksymalny dostęp do światła dziennego i zwiększają komfort pracy zatrudnionych. Dzięki tym i innym nowoczesnym rozwiązaniom z obszaru zrównoważonego rozwoju budynek otrzymał certyfikat BREEAM z oceną Very Good.

„Długoletnia współpraca z SEGRO, wysoka jakość dostarczanych powierzchni, szybkość i terminowość sprawiły, że nie mieliśmy wątpliwości co do przedłużenia kontraktu.SEGRO Logistics Park Stryków to lokalizacja optymalna dla prowadzenia naszej działalności w Polsce i całej Europie” – mówi Sylwester Dmytriwski, E-commerce Fulfillment General Manager LPP.

„Przedłużenie umowy najmu z firmą LPP SA to dla nas wielka radość i powód do dumy. Cieszymy się, że dla naszego klienta Stryków okazał się komfortową lokalizacją, a wdrożone przez nas rozwiązania przyczyniają się do usprawniania procesów na terenie magazynu” – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Park logistyczny SEGRO w Strykowie utworzony w 2006 roku, to jeden z flagowych parków dewelopera w tej części Europy. Położony blisko skrzyżowania autostrad A1 i A2 zapewnia klientom sprawne dostawy we wszystkich kierunkach. Docelowo cały obiekt może zostać rozbudowany do prawie 400 000 m2 powierzchni magazynowej, logistycznej (cross-docking) i produkcyjnej.


Zobacz także

MLP Group rozpoczyna budowę pod Berlinem
Hillwood dostarczył na rynek ponad 46 tys. mkw.
Filia GLS w Poznaniu zwiększa dwukrotnie swoją przepustowość
Rohlig Suus Logistics wprowadza się do 7R Gdańsk Kowale
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Innowacyjne, podziemne centrum logistyczne od SEGRO w samym centrum Paryża
Logistyka dla telekomunikacji prosto z SEGRO Logistics Park Warsaw
Investa zostaje w SEGRO Logistics Park Stryków
Producent odzieży będzie obsługiwał Europę Środkową ze Słowacji
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA