2020-05-20 | Magazynowe inwestycje i transakcje

21 mln euro na inwestycję w Legnicy

Na sfinansowanie budowy projektu Panattoni Park Legnica I, Bank Pekao S.A. udzielił Accolade – spółce inwestującej w nieruchomości przemysłowe – kredytu w wysokości 21 milionów euro. Mimo trwającej epidemii pierwsza faza inwestycji o powierzchni 26,2 tys. m2 zostanie ukończona zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Pierwszymi najemcami obiektu będą firmy Spreadshirt i MiTek. Polski rynek magazynowy wciąż rośnie i wspiera gospodarkę.

,,Infrastruktura magazynowo przemysłowa w czasach epidemii nabrała jeszcze większego znaczenia. Mając świadomość roli, jaką odgrywają w funkcjonowaniu całej gospodarki nasze obiekty, szczególnie ważne było dla nas zachowanie ciągłości prac w ramach najnowszej inwestycji w Legnicy. Sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstw to kluczowa kwestia w opanowywaniu kryzysu gospodarczego, dlatego zależało nam na przekazaniu gotowych przestrzeni najemcom zgodnie z planem, na początku lipca. Tym bardziej doceniamy i jesteśmy wdzięczni naszym partnerom, że zarówno proces realizacji budowy jak i jej finansowania przebiegają płynnie w czasach dużej niepewności’’ – mówi Michał Białas, Country Head w Accolade Poland.

Prace budowlane w Panattoni Park Legnica I rozpoczęły się w styczniu bieżącego roku i realizowane są zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Legnicki obiekt powstaje na terenie byłego lotniska i jest to kolejna inwestycja Accolade wpisująca się w strategię transformacji terenów poprzemysłowych. Projekty typu brownfield stanowią już ponad 50% polskiego portfolio. Inwestowanie w tego typu obiekty pozostaje atrakcyjną alternatywą dla Accolade, jako że wiele z nich znajduje się w najlepszych lokalizacjach, które z kolei pozostają kluczowym kryterium dla najemców. Wszystkie obiekty w portfolio Accolade powstają zgodnie z ekologicznymi standardami BREEAM, co świadczy o ich przyjazności dla pracowników i środowiska.

„Cieszymy się, że możemy wspierać Accolade w realizacji kolejnego projektu. Inwestycja w Legnicy łączy w sobie doskonałą lokalizację, doświadczonego inwestora oraz dobry portfel najemców. Będzie to już szósty projekt Accolade, finansowany przez nasz bank. Wierzymy w dalszy dynamiczny rozwój polskiego rynku magazynowego. Chcemy wspierać rozwój klientów Pekao, działających w tym sektorze nawet w czasach globalnego spowolnienia gospodarczego” – skomentował transakcję Łukasz Białecki, Dyrektor Biura Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku Pekao.

„Sektor magazynowy oraz nowoczesna logistyka to obszary, które powinny być odporne na obecne zawirowania rynkowe, a nawet być ich beneficjentami. Uważamy, że rozwój e-commerce oraz zwiększenie zapasów utrzymywanych przez firmy, spowodowane przywiązywaniem większej wagi do ryzyk związanych z ciągłością globalnego łańcucha dostaw, przyczynią się do dalszego rozwoju rynku magazynowego w Polsce oraz do wzrostu jego znaczenia na logistycznej mapie Europy” – mówiDieterLobnig, Dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej oraz Nieruchomości Komercyjnych w Banku Pekao.

Województwo dolnośląskie, w którym mieści się Legnica to jeden z najbardziej uprzemysłowionych oraz zurbanizowanych regionów w Europie Środkowo – Wschodniej. Bliskość do granicy z Niemcami oraz Czechami, powoduje, że lokalizacja jest atrakcyjna dla najemców, którzy odbiorców swoich usług poszukują między innymi w krajach ościennych. Miejsce, w którym rozpoczęła się budowa parku jest dobrze skomunikowane zarówno z centrum miasta, jak i trasą szybkiego ruchu S3 ze Szczecina do Pragi oraz autostradą A4 łączącą Drezno z przejściem granicznym z Ukrainą w Korczowej. Projekt Legnica, podobnie jak sieć 26 parków przemysłowych należących do Accolade w Czechach, Polsce, Niemczech i na Słowacji, otrzyma certyfikat BREEAM, który gwarantuje zrównoważone i przyjazne podejście do środowiska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ponad 42 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Piekarach Śląskich
Prawie 6 tys. metrów kw. na wynajem
Pandemia niestraszna Green Factory Logistics
Trwają już nabory do nowego centrum Żabki pod Wrocławiem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Media Expert z 12 000 m kw. w Panattoni Łódź III
Panattoni wynajęło ponad 1 100 000 m kw. w pierwszym półroczu
Kolejny najemca w trójmiejskim parku Panattoni
Panattoni wystartuje z budową centrum dystrybucyjnego w Venlo South (Niderlandy)
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA