2018-12-04 | Magazynowe inwestycje i transakcje

ROHLIG SUUS uruchamia pierwszy cross-dock w regionie

ROHLIG SUUS Logistics uruchomił pierwszy w Małopolsce obiekt łączący funkcję magazynu logistycznego oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego typu cross-dock do obsługi operacji logistyki kontraktowej pod jednym dachem. Nowa inwestycja położona jest na terenie 7R Park Kraków w obrębie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.
ROHLIG SUUS uruchamia pierwszy cross-dock w regionie (Żródło: ROHLIG SUUS)
„Integracja funkcji terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego umożliwia zmniejszenie liczby operacji handlingowych, co przekłada się na bezpieczeństwo przesyłek i skraca czas realizacji zleceń” – mówi Artur Malarski, Dyrektor Produktu Logistyki Kontraktowej ROHLIG SUUS Logistics. „Co więcej, możemy efektywniej zarządzać zasobami ludzkimi, dzięki czemu jesteśmy bardziej elastyczni dla naszych klientów” – dodaje Artur Malarski.

Nowy obiekt zajmuje 15 tys. m kw. i jest pierwszym obiektem ROHLIG SUUS Logistics o wysokości 11,5 m. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz zastosowanie wózków systemowych VNA, dedykowanych do magazynów wysokiego składowania, pozwoliły na optymalne zagospodarowanie powierzchni.

„Na terenie Małopolski działamy już od 18 lat. Obecny obiekt jest ponad dwukrotnie większy od poprzedniego, dzięki czemu zyskaliśmy możliwość obsługi zupełnie nowych, referencyjnych projektów. Był nam niezbędny, by zwiększyć satysfakcję naszych klientów” – mówi Łukasz Kuliński, Dyrektor Oddziału Kraków ROHLIG SUUS Logistics.

Doskonałe położenie w pobliżu autostrady A4 ułatwia prowadzenie dystrybucji produktów na cały kraj, a także do państw sąsiadujących. To strategiczna lokalizacja, w szczególności dla firm współpracujących z partnerami w Czechach, na Słowacji, czy dalej – na południe Europy. Duże znaczenie ma też bliskość wschodniej obwodnicy Krakowa, dzięki której można szybko dotrzeć do miasta.

„7R Park Kraków dynamicznie się rozwija. W ciągu 3 lat wybudowaliśmy na jego terenie sześć nowoczesnych magazynów. Dwa kolejne są w budowie. Docelowo podkrakowski park będzie oferował około 180 tys. m kw. i ma szansę stać się największym hubem logistycznym w Małopolsce” – mówi Tomasz Lubowiecki, Prezes Zarządu 7R.

Logistyka kontraktowa to najdynamiczniej rozwijający się obszar działalności ROHLIG SUUS Logistics. W 2018 r. dynamika wzrostu powierzchni magazynowej operatora przekroczyła 30 proc., by osiągnąć ponad 200 tys. m kw. Aż 29,8 tys. m kw. znajduje się w Małopolsce. Drugi obiekt operatora na terenie Krakowa to nowoczesny magazyn dedykowany do obsługi wiodącego producenta branży automotive.

„Bardzo ważny jest dla nas komfort pracy i staramy się go zapewnić nie tylko poprzez doświetlanie obiektu światłem dziennym czy rozmieszczenie pomieszczeń socjalnych. To pierwszy oddział firmy, w którego części biurowej wykorzystano zieleń na niespotykaną skalę. Komfort pracowników już wkrótce zwiększy się dzięki rozbudowie infrastruktury transportu publicznego. Oprócz linii kolejowej łączącej z Krakowem, do użytku oddana zostanie linia autobusowa i busowa, które ułatwią naszym pracownikom dojazd z okolicznych miejscowości” – dodaje Dyrektor Oddziału.

W nowym magazynie ROHLIG SUUS Logistics pracę znalazło ponad sto osób. Podobnie jak pozostałe oddziały firmy w całej Polsce, również Oddział w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej objęty jest programem „Zatrudnienie w 48 godzin”. Program, uruchomiony przez ROHLIG SUUS Logistics, daje kandydatom gwarancję otrzymania informacji zwrotnej w przeciągu maksymalnie 48 godzin od zgłoszenia nadesłanego na ogłoszenie o pracę. Co więcej, wybrani kandydaci otrzymują ofertę pracy w ciągu 48 godzin od spotkania rekrutacyjnego.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Branża magazynowa w najbliższych latach może ucierpieć
DB Schenker otwiera nowy ekologiczny terminal
Polski rynek magazynowy na drodze po kolejne rekordy
Nowy obiekt DPD obsłuży ćwierć miliona paczek na dobę
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Magazyny Small Business Units (SBU) i logistyka miejska pokazują nowe oblicze łańcucha dostaw
Ruszyła budowa parku magazynowego 7R Park Rzeszów
W Krakowie powstanie Centrum Technicznego dla BWI Group
Pierwszy magazyn 7R Logistic na terenie Łodzi
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA