2018-09-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

7R rusza z budową w Tczewie

7R Park Tczew to już kolejny projekt spółki na północy kraju. To właśnie tutaj od budowy 7R Park Gdańsk, 10 lat temu rozpoczęła się historia firmy. Wieloletnie doświadczenie wyniesione z realizacji gdańskich obiektów i doskonała znajomość lokalnego rynku zaowocowały dynamiczną ekspansją na Pomorzu.

Obecnie w planach deweloper ma realizację w regionie kilku obiektów wchodzących w skład sieci miejskich magazynów 7R City Flex – jako pierwsza rozpoczęła się budowa 7R City Flex Szczecin, a także dużych parków logistycznych – jednym z nich będzie właśnie 7R Park Tczew.

„Nasz rozwój na Pomorzu jest jednym z elementów ekspansji firmy w całym kraju. Region pomorski rozwija się bardzo dynamicznie, a perspektywy są obecnie nawet lepsze niż przed kilkoma laty. Dodatkowo, rekordowo niski poziom pustostanów w Polsce Północnej, nie przekraczający 1 proc., pokazuje jak bardzo potrzebne są tu nowoczesne magazyny. Widzimy to również po bardzo dużym zainteresowaniu wszystkimi naszymi inwestycjami” - mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R SA.

Obecnie w parku 7R Tczew rozpoczyna się budowa dwóch pierwszych obiektów klasy A o łącznej powierzchni 46 700 mkw. Pierwszy z nich liczący ponad 26 000 mkw. został w całości wynajęty jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

„Nasze magazyny to pierwsze w regionie obiekty klasy A, które dodatkowo zostaną poddane certyfikacji środowiskowej BREEAM. W budynkach zaplanowano energooszczędne oświetlenie LED, a także najwyższy na rynku standard ochrony przeciwpożarowej” – dodaje Marzena Taube, Leasing Manager w 7R SA.

Park położony jest zaledwie 40 km od centrum Gdańska, a przy tym bezpośrednio przy węźle Swarożyn na autostradzie A1 łączącej północ kraju do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Doskonała lokalizacja inwestycji umożliwia prowadzenie dystrybucji, zarówno na rynek lokalny, jak i poza granice kraju. Oddanie obiektów do użytku planowane jest na I kw. 2019 r.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Potrzebujesz hali? Dowiedz się, co najlepiej zrobić!
Raport: Rynek magazynowy w I połowie 2018 r.
Hossa na rynku nieruchomości udziela się deweloperom
Raport – Rynek magazynowy w I połowie 2018 r.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ruszyła budowa parku magazynowego 7R Park Rzeszów
W Krakowie powstanie Centrum Technicznego dla BWI Group
Pierwszy magazyn 7R Logistic na terenie Łodzi
Wspólna inwestycja 7R, MF Capital i DIL Polska w Warszawie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA