Przejdź do artykułu
2024-06-06 | Wydarzenia


Trwa Modernlog 2024: AIUT prezentuje roboty AMR dla produkcji. Pokazy potrwają do piątku

Najnowsze transportowe roboty mobilne AMR firmy AIUT można oglądać na żywo w strefie pokazowej In4Log podczas trwających do piątku (07.06) Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 w Poznaniu. Oprócz dynamicznych pokazów swoich maszyn, największy polski integrator systemów automatyki przemysłowej prezentuje też zaawansowane możliwości w zakresie cyfrowego zarządzania środowiskami produkcyjnymi i magazynowymi z wykorzystaniem technologii cyfrowego bliźniaka.

Modernlog 2024 AIUT 0011200px800px

Modernlog to jedno z najważniejszych w Polsce dorocznych wydarzeń w branży logistycznej i transportowej, towarzyszą mu targi ITM Industry Europe 2024. To okazja do prezentacji maszyn przemysłowych i poznania najnowszych rozwiązań automatyzujących procesy logistyczne i magazynowe w przedsiębiorstwach.

Odwiedzający tegoroczne targi Modernlog mają okazję na żywo przekonać się, jak nasz zaawansowany system intralogistyczny wraz z flotą autonomicznych robotów mobilnych AIUT-AFORMIC optymalizuje złożone procesy logistyczne w fabrykach i magazynach, zapewniając transport dowolnego typu towarów i palet. Prezentowane przez nas rozwiązania i usługi są odpowiedzią na wyzwania przed jakimi stają dziś branże. Pomagamy budować stabilne, zautomatyzowane, a przede wszystkim spójne komunikacyjnie środowiska przemysłowe. Próbką naszych możliwości są prezentacje w modelowej strefie In4Logzaprasza Ewa Kubisiewicz-Boba, dyrektor Działu Marketingu w AIUT.

Dynamiczne pokazy AMR w strefie In4Log (hala 7A)

Wykorzystanie w procesach logistycznych i produkcyjnych autonomicznych robotów mobilnych (ang. Autonomous Mobile Robot, AMR) gwarantuje przedsiębiorstwom stabilność, zwiększoną wydajność operacyjną oraz szybką i bezbłędną obsługę dostaw, skutecznie redukując przy tym koszty i ryzyko przestojów produkcyjnych.

Jak działają tego typu maszyny? Można przekonać się odwiedzając Modernlog 2024. Dynamiczne pokazy robotów i urządzeń dla logistyki, w tym zaawansowanego systemu intralogistycznego AIUT-AFORMIC, odbywają się będą codziennie, aż do piątku (07.06), w targowej strefie „Innovation for Logistics Industry” w hali 7A.

Targi Modernlog to okazja do poznania najnowszych branżowych trendów i przyjrzenia się rozwiązaniom, które pozwalają optymalizować złożone procesy przemysłowe i magazynowe. Tym bardziej zapraszam do strefy In4Log, gdzie na żywo demonstrujemy działanie naszego rozwiązania intralogistycznego wraz z kastomizowanymi pojazdami AMR z serii F AIUT-AFORMIC. System ten automatyzuje dostawy produkcyjne m.in. w fabrykach jednego ze światowych liderów sektora automotive. Projektowane przez nasz zespół autonomiczne roboty mobilne gwarantują wydajny, bezzałogowy transport każdego typu ładunku, ponieważ możemy dowolnie konfigurować projekt takiej maszyny. W ramach naszej oferty zapewniamy kastomizację całego rozwiązania, a także głęboką integrację naszego systemu zarządzania flotą z systemami nadrzędnymi typu MES, ERP czy WMS. Taki model wdrożeniowy otwiera zupełnie nowe możliwości zarządzania przepływem materiałów i produkcją  mówi Roman Szulik, dyrektor Działu Robotów Mobilnych w AIUT.

Modernlog 2024 AIUT 002800pxv1

Prezentacje cyfrowych bliźniaków na stoisku AIUT

Tworząc cyfrowego bliźniaka linii produkcyjnej lub magazynu można symulować, testować i doskonalić procesy przemysłowe jeszcze przed budową i uruchomieniem rzeczywistego rozwiązania. Digital twin to również narządzie do cyfrowego zarządzania zakładem i magazynem, wskazują obecni na Modernlog (stoisko 43) eksperci AIUT. Obok prezentacji cyfrowych bliźniaków, firma prezentuje też działanie inteligentnej platformy lokalizacji wewnątrzbudynkowej AIUT Romotus oraz swoje kompleksowe kompetencje w zakresie projektowania i budowy magazynów automatycznych i systemów transportu wewnętrznego.

Automatyczne magazyny wysokiego składowania nabrały szczególnego znaczenia dla sektora produkcyjnego. Wprowadzanie zautomatyzowanych stref buforowych pomiędzy kolejnymi procesami produkcji zmniejsza zależność między tymi procesami i pozwala optymalizować każdy z tak powstałych obszarów niezależnie. Skłania to rynek do inwestowania w magazyny buforowe zdolne do złożonych integracji m.in z systemem zarządzania produkcją. Takie magazyny najpierw projektujemy i testujemy w środowisku cyfrowym, a następnie budujemy i uruchamiamy w zakładach naszych klientówinformuje Krzysztof Stachowicz, dyrektor Działu Automatycznych Rozwiązań Intralogistycznych w AIUT.

Modernlog 2024 AIUT 004800pxv3

O digitalizacji procesów logistycznych na konferencji Smart Warehouse

5 i 6 czerwca odwiedzający poznańskie MTP mogą wziąć udział w towarzyszącej targom Modernlog 2024  konferencji Smart Warehouse. Przedsiębiorcy, przedstawiciele sektora nauki i praktycy, w tym Zbigniew Łaskarzewski, kierownik Sekcji RTLS w AIUT, oceniać będą kierunki rozwoju rynku intralogistyki, wskazując jednocześnie najważniejsze branżowe trendy i technologie, mające kluczowe znaczenie dla rozwoju sektora przemysłowego i magazynowego.

W ramach zaplanowanego w czwartek, 6 czerwca, panelu eksperckiego „Digitalizacja i IoT – wsparcie w procesach magazynowania” praktycy mówić będą m.in. o rosnącej roli sensorów i czujników w zarządzaniu procesami magazynowymi, narzędziach analizy danych i wykorzystaniu BI do podejmowania decyzji managerskich, a także ocenią możliwości materializacji koncepcji Fizycznego Internetu.

Więcej informacji o rozwiązaniach AIUT na www.aiut.com

Modernlog 2024 AIUT 003800pxv4

Zdjęcia: AIUT


Zobacz także

Prologis z wyróżnieniem programu Great Place To Work®
Zapraszamy do Świata HyperGram
Elektryczne Scanie w łańcuchu dostaw VW Poznań
Lineage rozbudowuje magazyn w Lęborku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pokazy na żywo w strefie In4Log ruszają już 4 czerwca!
Przyszłość branży logistycznej - konferencja Smart Warehouse
Warszawski Showroom pokazuje możliwości 3DEXPERIENCE
AIUT i FAIRP zacieśniają relacje biznesowe

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów