2019-10-29 | Wydarzenia

Seifert Logistics Group od 20 lat w Polsce

Pod koniec września bieżącego roku Grupa Logistyczna Seifert obchodziła uroczyście 20-lecie swojego istnienia w Polsce. W tym okresie firma Seifert Polska z aktualnie ośmioma Centrami Spedycyjno-Logistycznymi zadomowiła się w Polsce na dobre. W ich powstawaniu od samego początku uczestniczył Jan Brachmann, który równocześnie z początkiem roku obchodził jubileusz 20-lecia swojej pracy w firmie.

„Obecnie posiadamy w Polsce ugruntowaną pozycję w dziedzinie logistyki kontraktowej“, podsumowuje Brachmann, nawiązując do nowej lokalizacji w Jaworze, gdzie Seifert Polska odpowiadać będzie za kompleksową obsługę logistyczną pierwszej w Polsce fabryki niemieckiego producenta samochodów.

Spółka Seifert Polska powstała w 1999 roku w Chorzowie. Po czterech latach przeniosła się do Mysłowic, położonych obok Katowic, a więc stolicy Górnego Śląska, gdzie do dziś mieści się jej główna siedziba. Dzięki nowemu zleceniu w położonym w zachodniej Polsce Jaworze, do 2021 roku liczba pracowników spółki z 200 osób wzrośnie do ponad 500.

„20 lat temu, kiedy powstawała firma, nikt by się tego nie spodziewał”, przyznaje z dumą Jan Brachmann.

Powstanie firmy było wyzwaniem

Powstanie firmy Seifert Polska było nie lada wyzwaniem dla jej właściciela, Haralda Seiferta. Jan Brachmann, dyplomowany technik produkcji, z którym założył dla Seifert Logistics Group dział eksportu do Europy Wschodniej – władał kilkoma językami, ale dopiero wchodził w świat logistyki.

W 2007 roku Jan Brachmann został powołany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego firmy Seifert Polska. Wszedł także do Zarządu Seifert Logistics GmbH. Od 2016 roku odpowiada ponadto za działalność gospodarczą spółki-córki Seifert Polska - Seifert Logistics s.r.o. w Czechach.

Jawor – fabryka silników spalinowych i akumulatorów

Seifert Polska w tej 46-tej lokalizacji grupy w Europie odpowiadać będzie za kompleksową obsługę logistyczną pierwszej w Polsce fabryki niemieckiego producenta samochodów.

W tej samej lokalizacji powstaje także nowy zakład produkcji ogniw akumulatorowych do samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Jan Brachmann wyraża swoje zadowolenie: „W jednej lokalizacji produkowane będą równocześnie najnowocześniejsze silniki spalinowe i kluczowe komponenty technologiczne dla e-mobilności.”

Witamy 2 000 pracownicę koncernu

Na jubileuszową uroczystość w dniu 21 września 2019 r. Seifert Polska zaprosiła do Wrocławia blisko 150 gości, w tym przedstawicieli firm Aluplast oraz Baumit. Te dwa przedsiębiorstwa były w roku 1999 pierwszymi klientami nowoutworzonej spółki Seifert Polska i do dzisiaj ściśle współpracują z zespołem logistyki w Polsce.

Po zwiedzaniu miasta i rejsie statkiem po Odrze odbyła się uroczysta gala zakończona przyjęciem. W ramach tej ceremonii Panowie Harald Seifert    i Jan Brachmann powitali oficjalnie Panią Brigidę Rzeszutek - 2 000 pracownicę firmy Seifert Logistics Group, która od początku sierpnia pracuje w nowym oddziale w Jaworze.


Zobacz także

Najnowszy, piąty w tym roku, numer czasopisma Magazynowanie i Dystrybucja już dostępny! Przeczytaj wybrane artykuły!
Zdecyduj, kto zdobędzie nagrodę Kod Innowacji
Znamy już listę VIP Buyers na International Automotive Business Meeting 2019
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Obsługa branży farmaceutycznej i FMCG jest obecnie szczególnie wymagająca
Seifert Logistics zatrudnia obecnie już ponad 2000 pracowników
Seifert przejmuje zaopatrzenie produkcji w fabryce
524 tys. mkw magazynów zarządza grupa Seifert
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA