2019-02-11 | Wydarzenia

Zakup usług IT w modelu Agile. Zupełnie nowy trend!

Współpraca z dostawcami usług IT to jeden z kluczowych obszarów dla każdej organizacji. Jest to proces o tyle skomplikowany, że bardzo często osoba decydująca o zakupach, czy negocjująca je, nie jest biegła w języku IT i specyfikacjach niezbędnych do tego procesu. Co więcej, sama umowa i dokumentacja zamówienia musi podążać za specyfiką wdrożeń IT wynikających z tych właśnie umów.

Przede wszystkim, niezwykle istotne jest odpowiednie ułożenie procesu zakupowego na potrzeby projektów IT realizowanych w modelu Agile. Ma to bardzo duże znaczenie zarówno z punktu widzenia samego projektu, jak też całej organizacji. Kolejne wyzwanie to odpowiednie formułowanie zapytań rynkowo-ofertowych (RFI/RFP) dla projektów IT realizowanych w opisywanym modelu. Niejednokrotnie, osoba przygotowująca tą dokumentację, zastanawia się nie tylko nad tym, co powinna zawierać dokumentacja zakupowa, ale również na czym polegają jej różnice względem procesów zakupowych na projekty realizowane kaskadowo (Waterfall).

LEAN PROCUREMENT - SPRAWDŹ

Przy zakupach dotyczących projektów realizowanych w modelu Agile bardzo ważny jest właściwy dobór kryteriów, według których ocenia się dostawców IT zarówno w trakcie postępowania zakupowego oraz już w trakcie realizacji projektu IT realizowanego w oparciu o metodyki zwinne. Wymaga to jednak wiedzy i doświadczenia.

Końcową fazą projektu jest rozliczenie. I tu właśnie uwagę należy poświęcić na wybór modeli rozliczeń z dostawcą IT, które są optymalne dla projektów realizowanych w modelu Agile. Pamiętać należy również o tym, co powinna zawierać i w jaki sposób negocjować umowę z dostawcą na realizację projektu IT realizowanego w zwinnej (agile) metodyce.

Temat zakupów usług IT warty jest zgłębienia i dokładnego poznania, szczególnie przez te osoby, które w ramach organizacji dokonują zakupów IT. Taką możliwość dają praktyczne warsztaty Lean Procurement, organizowane przez spółkę IDEORIA należącą do Grupy Wydawniczej INFOR.

Zapraszamy już 12 marca 2019. Szczegóły i zapisy: http://ideoria.pl/szkolenia/lean-procurement/?utm_source=medialog&utm_medium=newsletter


Zobacz także

Cel: minimalizacja odpadów niepodlegających recyklingowi
Polski operator transportowo - logistyczny doceniony!
Baumalog zaprezentuje w Poznaniu swoje produkty
"Logistyczne wywiady"- 16 kreatywnych rozmów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Automatyzacja przedsiębiorstwa wymaga przemyślanych działań
Jak zwiększać elastyczność produkcji, wykorzystując IT w dynamicznie zmieniającym się środowisku?
AGV w magazynie – w jakich obszarach warto wdrożyć samojezdne wózki?
Automatyzacja optymalizuje przepływu materiałów
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA