2019-02-05 | Wydarzenia

Smurfit Kappa zaprosiła do tworzenia i rozwoju rozwiązań opakowaniowych

Opakowania stanowią prawie 40% zapotrzebowania na tworzywa sztuczne w Europie. Smurfit Kappa rzuciła dwa wyzwania projektantom, inżynierom, wynalazcom i twórcom -– zatrudnionym zarówno w firmie, jak i osobom zewnętrznym. Jego istotą jest opracowanie innowacyjnego produktu ograniczającego ilość odpadów niepodlegających recyklingowi, które są wytwarzane każdego roku.
Chodzi o:

1) Opracowanie alternatywy dla folii kurczliwej, którą owija się palety w celu ich zabezpieczenia podczas przechowywania i transportu,

2) Opracowanie opakowania na czekoladki wykonanego w 100% z papieru i z zabezpieczeniem termicznym, które można wykorzystać w kanale eCommerce.

Konkurs trwa do piątku, 29 marca 2019 r. Zgłaszający z całego świata mogą przedstawiać swoje pomysły na jedno lub oba rozwiązania. Zwycięzca w jednej, jak i w drugiej kategorii otrzyma nagrodę w wysokości 8 000 euro, a jego pomysł zostanie zaprezentowany podczas Smurfit Kappa Innovation Event, które odbędzie się w maju 2019 r.

"Projektowanie opakowań odgrywa zasadniczą rolę w zmniejszaniu ilości odpadów wytwarzanych w codziennym życiu i w zapewnianiu bardziej zrównoważonej przyszłości. Celem konkursu Better Planet Packaging Design Challenge jest zainspirowanie światowej społeczności projektantów do pracy nad konkretnymi problemami w zakresie zrównoważonego projektowania opakowań. Z niecierpliwością czekamy na możliwość obejrzenia zgłoszeń oraz wybranie pierwszych, zwycięskich innowacyjnych rozwiązań w naszym konkursie" - powiedział Arco Berkenbosch, Wiceprezes ds. innowacji i Rozwoju.

W 2019 r. firma zainaugurowała konkurs Design Challenge, który jest kluczowym aspektem w ramach działań Smurfit Kappa Better Planet Packaging (BPP).

Rozpoczęta we wrześniu 2018 inicjatywa (BPP), leży w centralnym punkcie strategii biznesowej Smurfit Kappa. Jej celem jest dostarczenie przełomowych rozwiązań w branży opakowań w celu zapewnienia zrównoważonej przyszłości.

Więcej informacji na temat wyzwania oraz jak składać zgłoszenia można znaleźć na stronie Better Planet Packaging Design Challenge.


Zobacz także

Polski operator transportowo - logistyczny doceniony!
Baumalog zaprezentuje w Poznaniu swoje produkty
"Logistyczne wywiady"- 16 kreatywnych rozmów
Czy ekologiczne opakowania są przyszłością dla branży gastronomicznej?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nagrodzeni w zakresie zrównoważonych opakowań
Celem Smurfit Kappa jest gospodarka o obiegu zamkniętym
Smurfit Kappa opracowuje substytut dla folii termokurczliwej
Ekologia decyduje o wyborze opakowań przemysłowych i magazynowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA