2017-07-07 | Wydarzenia

VIII regaty TSL za nami

Woda? Czysta, bystra i w hektolitrach! Ogień? W sercach. Wiatr? Co prawda raczej we włosach niż żaglach, ale za to ziemia – dosłownie i w przenośni – odpłynęła daleko hen za horyzont. Pierwszy czerwcowy weekend tego roku upłynął pod znakiem VIII Regat branży TSL.
Piątek przywitał nas szaro i chłodno. Donosy z pozostałych regionów Polski o niezmąconym chmurami niebie i iście letnich temperaturach przyprawiały organizatorów o stres na miarę kursantów zdających właśnie egzamin na prawo jazdy. Wiało, nie grzało, a goście zjeżdżali się powoli… W godzinach popołudniowych tama puściła. Rejestrujący z ledwością nadążali zapisywać przybywających tłumnie uczestników regat. Na niebie zapanowała wreszcie tzw. klara, a szczęściu organizujących regaty firm Transcics a WABCO Company oraz interLAN, a także ich partnerów, nie było końca…

Już od godziny 16.00 ruszyły więc sporty i gry zespołowe. W asyście profesjonalnych animatorów uczestnicy VIII regat branży TSL integrowali się  w rytm pulsującej w żyłach adrenaliny.  Do Bungee run oraz Mega piłkarzy i tym razem prowadziła kolejka żądnych rywalizacji zawodników. Podobnie nie pustoszało boisko do gry w piłkę nożną. Dopełnieniem pierwszego dnia była wyśmienita powitalna kolacja w tawernie „Rozbitek” oraz wesołe pląsy przy muzyce na żywo.
 

Tanecznym krokiem uczestnicy VIII regat TSL wkroczyli w kolejny dzień niekończących się atrakcji. Punkt 9.30, pokrzepieni śniadaniem i gotowi na morderczą walkę z falami, miłośnicy żeglowania  stawili się w porcie. Po krótkiej odprawie z kapitanem i zajęciu pozycji, jachty ruszyły do boju. 25 dumnych żagli bieliło się na tle bezchmurnego nieba i przeglądało w niewzruszonym lustrze jeziora Niegocin. Nastała flauta, a wyścig nadal trwał. W takich warunkach pogodowych liczył się spryt, muskulatura i struny głosowe sternika oraz pełne zaangażowanie załogi. Do kolejnego okrążenia na tafli jeziora podano komendę: pagaje w dłoń. Spektakularny wyścig walczących o miejsce na podium niewielkich omeg napędzanych siłą wioseł przywodził na myśl pościg wikingów. Zwycięskie omegi jako pierwsze powróciły do portu.

Po krótkim odpoczynku z elementami plażowania, przyszedł czas na wymianę doświadczeń branżowych. Podczas panelu biznesowego uczestnicy regat mogli przyjrzeć się, jak rozwiązania Transics i interLAN SPEED funkcjonują wdrożone z powodzeniem w firmie Scandinavian Express. Duże poruszenie wzbudził także temat rotacji i szkoleń dla kierowców oraz zarządzania flotą. Emocje sięgnęły jednak zenitu tuż po części szkoleniowej, gdy przyszedł czas na wręczenie nagród. Pozycję na podium w ramach 1 i 2 miejsca wyścigu bez użycia wioseł zajęły dwie załogi interLANu oraz miejsce trzecie – Wielton. W wyścigu „na pagaje” kolejno od złota do brązu otrzymali: Renault, Wielton i Transics . W promieniach zachodzącego słońca mienił się blask medali oraz jaśniały uśmiechy nagrodzonych. Ostatni wspólny wieczór upłynął przy dźwięku gitar, szantach i ognisku. Czas wracać. Kolejne regaty już za rok!

Regaty TSL to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez branży transportowej. Organizatorami żeglarskich zmagań są Transics a WABCO Company oraz InterLAN. Partnerami VIII Regat branży TSL byli: Wielton, Euromaster, Renault Trucks, PTV Group, Easy Logistic i Eurotoll.
 
źródło: InterLAN
 

Zobacz także

Najnowszy numer czasopisma Kaizen już jest! Dwa artykuły dostępne dla wszystkich!
GLS sponsorem żużlowego Pucharu Świata w Lesznie
Bezpłatny test czyściw exelCLEAN firmy Tork
Spotkania facility managerów w magazynie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jubileuszowe regaty na jeziorze Niegocin za nami
Otwarte oraz bezpłatne spotkanie dla inżynierów
Efektywna logistyka drogowa nie może obyć się bez TMS – systemu zarządzania transportem
Coraz więcej operacji logistycznych realizować można za pomocą aplikacji mobilnych.
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA