2017-12-04 | Wydarzenia

WABCO Polska dzieli się wiedzą z inżynierami

WABCO, organizuje kolejne spotkanie dla inżynierów pod hasłem WABCO4Designers. Będzie to okazja, aby skorzystać z wiedzy i know-how oraz poznać rolę konstruktora. Spotkanie jest otwarte i bezpłatne. Odbędzie się 12 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w siedzibie firmy przy ul. Ostrowskiego 34 we Wrocławiu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy wcześniej zgłosić chęć udziału.
WABCO Polska dzieli się wiedzą z inżynierami (Żródło: Fotolia)
Autonomiczne pojazdy, zaawansowane technologie prototypowania takie jak np. druk 3D, czy też dynamiczny rozwój robotyki – to tylko niektóre innowacje, które nie pojawiłyby się na rynku bez zaangażowania zaawansowanej myśli inżynieryjnej. Na rewolucję technologiczną olbrzymi wpływ mają kwalifikacje i umiejętności inżynierów. W dziedzinie motoryzacji pionierem wielu przełomowych technologii dla pojazdów ciężarowych jest WABCO, które pełni także rolę inkubatora talentów wielu inżynierów.

Spotkanie WABCO4Designers adresowane jest do inżynierów, którzy mają już doświadczenie w procesach projektowania produktów. Będzie ono atrakcyjne dla konstruktorów, którzy pracują w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy AGD, a także dla tych, którzy chcą dalej rozwijać się w dziedzinie projektowania. Głównym celem spotkania jest dzielenie się wiedzą dotyczącą sposobów konstruowania produktów w branży motoryzacyjnej. Będzie to również unikalna okazja, aby zapoznać się z procesem produkcji systemów zaprojektowanych we wrocławskim Centrum Badawczo-Rozwojowym WABCO.

Innowacje w erze przemysłu 4.0

Dzięki powiązaniu działalności Centrum R&D oraz zakładu produkcyjnego, WABCO jest we Wrocławiu jedną z wiodących firm, która ma możliwość przekazać inżynierom konstruktorom tak szeroką i praktyczną wiedzę. We wrocławskim Centrum R&D WABCO zatrudnionych jest obecnie łącznie ok. 300 inżynierów o różnej specjalizacji zawodowej. Uczestniczą oni w tworzeniu przełomowych produktów i systemów hamowania, stabilizacji jazdy, zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych oraz aerodynamiki.
 
 
Projekty i koncepcje inżynierów z Polski mają dla WABCO duże znaczenie. WABCO Polska jest obecnie ważnym węzłem globalnych zasobów WABCO, silnie wspierającym działalność w skali międzynarodowej. Wrocław jest również jednym z największych ośrodków produkcyjnych WABCO na świecie.

Od konceptu do wdrożenia produktu

W trakcie wizyty we wrocławskiej siedzibie WABCO inżynierowie zaznajomią się ze wszystkimi fazami procesu projektowania – od tworzenia konceptu, aż po wdrożenie produktu. Będą mieli okazję poznać zadania stawiane przed konstruktorami. Zwieńczeniem spotkania będzie wizyta w fabryce WABCO, w trakcie której uczestnicy obserwować będą, jak przebiega proces produkcyjny systemów zaprojektowanych przez inżynierów konstruktorów. Swoją wiedzą w trakcie spotkania podzielą się z uczestnikami liderzy i inżynierowie WABCO Polska: Aleksander Zychla, kierownik zespołu centrum kompetencyjnego, Arkadiusz Wujec, inżynier projektu oraz Marek Smardz, inżynier konstruktor.

Tematem przewodnim prezentacji, które odbędą się w ramach WABCO4Designers, będą: „Poziomowanie układu zawieszenia – od układu konwencjonalnego (RSV) po sterowany elektronicznie (eTASC)” oraz „Wielowymiarowość pracy konstruktora w projekcie nowego zaworu sterującego naczepą”. Spotkanie zakończy się panelem dyskusyjnym. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy najpóźniej do 8 grudnia zadeklarować chęć uczestnictwa pod adresem: 4designers@wabco-auto.com.
 
O możliwości udziału w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
 
źródło: WABCO

Zobacz także

Spotkanie dla facility managerów już w grudniu
Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki dla studentów
Rekordowa V edycja targów TransPoland Translogistica!
Konferencja techniczna oraz warsztaty z dyrektywy ATEX
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Podsumowanie pierwszej edycji konferencji „Efektywni w biznesie”
VI Konferencja Użytkowników GE Digital już za nami
IV Ogólnopolska Konferencja Menadżerów Jakości, Produkcji i Logistyki
Spotkanie dla facility managerów już w grudniu
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA