Przejdź do artykułu
2024-05-14 | Głos z rynku

Nowy Zarząd GS1 Polska stawia na dialog

Rada GS1 Polska wybrała nowy zarząd. Prezeską organizacji została dr inż. Elżbieta Hałas, a do zarządu dołączyła dr Marta Szymborska.
Na zdjęciu (od lewej): dr Marta Szymborska oraz dr inż. Elżbieta Hałas Na zdjęciu (od lewej): dr Marta Szymborska oraz dr inż. Elżbieta Hałas (Żródło: GS1 Polska)

GS1 Polska jest jedyną instytucją, która może przyjmować firmy z naszego kraju do Systemu GS1. Nadaje im uprawnienia do stosowania kodów GS1 oraz wspiera je w efektywnym wdrażaniu standardów. Organem nadzorującym działalność zarządu oraz reprezentującym interesy Uczestników Systemu GS1 jest Rada GS1 Polska. To ona wybiera zarząd organizacji na 4-letnią kadencję.

Nowa prezeska GS1 Polska

Stanowisko prezeski organizacji objęła dr inż. Elżbieta Hałas, dotychczasowa CEO, związana z GS1 od ponad 20 lat. Wspierać ją będzie członkini zarządu, dr Marta Szymborska, dotychczasowa menedżerka ds. komunikacji, PR i ESG. Nowy zarząd obejmie swoje obowiązki 25 kwietnia br.

Kolejne 4 lata to będzie niezwykły czas innowacyjnych wdrożeń: nowej generacji kodów 2D, dalszej implementacji modelu paperless i automatyzacji pod znakiem AI. Mamy ambitną wizję na kolejne lata, wynikającą z naszej nowej strategii. Chcemy, by wszyscy znali i wykorzystywali standardy GS1 w życiu oraz w cyfrowej i zrównoważonej gospodarce. Chcemy być silną i rozpoznawalną organizacją. Naszym celem jest wsparcie Uczestników Systemu w rozwijaniu ich biznesu i sprostaniu wymaganiom transformacji cyfrowej – mówi nowa prezeska, dr inż. Elżbieta Hałas.

Zarząd pod znakiem ESG

W realizacji planów nowej prezesce będzie towarzyszyła dr Marta Szymborska, związana z organizacją od ponad 7 lat. Nowa członkini zarządu jest ekspertką ESG i wykładowczynią m.in. studiów MBA oraz platformy Youniversity. Wcześniej była odpowiedzialna za opracowanie i realizację strategii PR i ESG w centrali Grupy Raben na Europę.

– To dla mnie zaszczyt pracować na rzecz 40 000 firm w Polsce, będących Uczestnikami Systemu GS1. Dziękuję za zaufanie Rady GS1 Polska. Podejmuję to wyzwanie z odpowiedzialnością i entuzjazmem. Moje zawodowe korzenie, osadzone w zrównoważonym rozwoju, pokazały mi wagę dwustronnej komunikacji z interesariuszami, dlatego nową strategię GS1 Polska będziemy opierać na dialogu z Uczestnikami Systemu, partnerami biznesowymi i społecznymi oraz Zespołem GS1 Polska – komentuje dr Marta Szymborska.

 

O GS1 Polska

GS1 – międzynarodowa organizacja not-for-profit. Działa w 150 krajach i od początku istnienia wspiera handel. W tym celu wdrożyła standardowy kod kreskowy, znany i używany dziś na całym świecie, a do tego uznany przez BBC za jedną z 50 rzeczy, które w największym stopniu przyczyniły się do powstania nowoczesnej gospodarki. Standardy GS1 pomagają firmom identyfikować, gromadzić i współdzielić informacje o produktach. Współcześni konsumenci żądają szybkiej, dokładnej i kompletnej informacji na temat towarów, którą mogą uzyskać dzięki dostępowi do systemów identyfikowalności (ang. traceability). Dzięki Systemowi GS1 partnerzy handlowi mogą łatwo współpracować i udostępniać informacje o produktach
w całym łańcuchu dostaw.


Zobacz także

Przyszłość branży logistycznej - konferencja Smart Warehouse
DHL otwiera zeroemisyjny obiekt w Teresinie
MAN Truck & Bus Polska we współpracy z Ekoenergetyką Polską
Pepperl+Fuchs wykorzysta do rozwoju platformę 3DEXPERIENCE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów