Przejdź do artykułu
2024-05-09 | Głos z rynku

Dassault Systèmes rozpoczyna współpracę z Pepperl+Fuchs

Dassault Systèmes rozpoczyna współpracę z Pepperl+Fuchs (Żródło: Dassault Systèmes)

Dassault Systèmes ogłosił nawiązanie partnerstwa z Pepperl+Fuchs, liderem w dziedzinach technologii czujników przemysłowych oraz urządzeń ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych. W ramach współpracy firmy chcą opracować innowacyjne rozwiązania oraz wspólnie sprostać wyzwaniom, przed którymi branża automatyki stanie w nadchodzących latach.

Pepperl+Fuchs wykorzysta platformę 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes do ciągłej optymalizacji zarządzania cyklem życia produktu oraz portfelem produktów. Zapewniając dostęp do jednej wersji danych (ang. Single Source of Truth), platforma 3DEXPERIENCE, oparta na chmurze, umożliwia płynny przepływ informacji w całym łańcuchu innowacji i działa jako cyfrowe łącze między silosami danych. Umożliwia to wszystkim uczestnikom procesu podejmowanie świadomych decyzji.

Pepperl+Fuchs, średniej wielkości rodzinna firma z Mannheim, będzie jedną z niewielu w Europie, które wejdą w ścisłą współpracę z działem badań i rozwoju Dassault Systèmes. W ramach tej kooperacji partnerzy będą wspólnie opracowywać modele biznesowe dla gospodarki cyfrowej.

PepperlFuchs800px v2

Umocnienie sektora przemysłowego w Niemczech

Pepperl+Fuchs zaangażowany jest również w międzynarodową inicjatywę Manufacturing-X, która za cel stawia stworzenie branży zintegrowanej cyfrowo, co pozwoli uczynić niemiecki przemysł bardziej zrównoważonym, odpornym i konkurencyjnym. Platforma 3DEXPERIENCE w chmurze będzie wspierać Pepperl+Fuchs w promowaniu inteligentnych innowacji oraz ułatwianiu w przyszłości szybkiego i uproszczonego wdrażania nowych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

Dzięki Pepperl+Fuchs Dassault Systèmes zyskał partnera, który działa na rzecz wspierania pozycji Niemiec jako obiecującej i napędzającej transformację cyfrową lokalizacji dla przemysłu elektrycznego. Obie firmy są aktywnymi członkami Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZVEI).


Zobacz także

Dassault Systèmes przedstawia wyniki finansowe w 2024
Przyszłość branży logistycznej - konferencja Smart Warehouse
Optymalne rozwiązanie dla wyzwań transportowych
AIUT i FAIRP zacieśniają relacje biznesowe
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Produkty Craemer z certyfikowanej stali ARVZERO
Dassault Systèmes i Mistral AI wspólnie rozwijają rozwiązania AI
3DEXPERIENCE pomaga przemysłowi lotniczemu i obronnemu
Firma Dassault Systèmes powołała Sabine Scheunert na stanowisko dyrektora zarządzającego

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów