Przejdź do artykułu
2022-07-08 | Głos z rynku

DB Schenker otwiera 50. zielony terminal

DB Schenker ponownie otworzył terminal logistyczny w Tilburgu w Holandii. Po modernizacji rozpoczętej w 2021 roku, obiekt został wyróżniony przez Deutsche Bahn jako 50. zielony terminal DB Schenker. Ekologiczne terminale są częścią opracowanej przez DB Schenker zintegrowanej koncepcji, która zapewnia energooszczędną eksploatację, niską emisję dwutlenku węgla i wysoki komfort dla pracowników.

Międzynarodowy hub przeszedł całkowitą metamorfozę, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie wydajnych i bardziej rozbudowanych operacji cross-dockingowych. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwala uzyskać wyższy stopień ochrony środowiska. Przy budowie nowego terminalu zastosowano światowe standardy zrównoważonego budownictwa – m.in. standardy dotyczące izolacji cieplnej, wykorzystania zasobów odnawialnych pochodzących z otoczenia, instalacji systemów oświetlenia naturalnego dla dobrego samopoczucia pracowników oraz zastosowania wydajnego systemu HVAC do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Na terenie obiektu umieszczono również pięć uli w celu zwiększenia bioróżnorodności w okolicy. Ponadto osiągnięto ograniczenie transportu wewnętrznego poprzez częściową automatyzację obsługi towarów, usprawniono gospodarkę odpadami w biurach oraz zainstalowano stacje ładowania rowerów i pojazdów elektrycznych.

Zielone terminale to nasza przyszłość  mówi Cyrille Bonjean, Head of Land Transport w DB Schenker Europe. – Obiekt w Tilburgu jest najnowszym przykładem tego, jak szybko zmierzamy w kierunku wysoko zautomatyzowanych, ekologicznych hubów towarowych. Służy to naszemu strategicznemu celowi, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 do 2040 roku, a także już teraz ma pozytywny wpływ na naszych pracowników, którzy mogą teraz pracować w przyszłościowym, profesjonalnym i bezpiecznym środowisku.

DB Schenker w regionie Beneluksu konsekwentnie inwestuje w zrównoważoną przyszłość  mówi Pierre van Diesen, Head of Land Transport w DB Schenker BeNeLux. – Oddział transportu lądowego w Tilburgu, jednym z głównych ośrodków logistycznych w Holandii, to strategiczna lokalizacja w ramach naszej europejskiej sieci. Niewielka odległość od autostrady A58 pomaga nam zmniejszyć emisję CO2.

Zmodernizowany terminal ma powierzchnię 59 210 m2 Dzięki 90 dokom przeładunkowym jest w pełni przystosowany do obsługi operacji cross-dockingowych i może obsługiwać ponad 20 tys. przesyłek tygodniowo. Zastosowanie zautomatyzowanej linii do transportu palet zapewnia lepszą wydajność i wyższy poziom bezpieczeństwa. Nowa infrastruktura jest nastawiona na wzrost wolumenu transportowego w przyszłości. W oddziale zatrudnionych jest łącznie 350 osób.

50 eco warehouse

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Magazyny Panattoni celem amerykańskich inwestorów
PMR: firmom w Polsce brakuje zaawansowanych systemów
AsstrA wprowadziła usługę magazynowania kontenerów
System WMS w dystrybucji artykułów medycznych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kompaktowy Terminal Kierowcy od Webfleet
Nowe możliwości w zakresie transportu intermodalnego
DB Schenker przesiada się na zieloną energię
DB Schenker uruchamia czartery do Ameryki Południowej

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów