Przejdź do artykułu
2022-06-24 | Głos z rynku

Dassault Systèmes odtwarza sześć historycznych obiektów

  • Po "Virtual Harmony" oraz "Water for Life", kolejny akt kampanii “The Only Progress is Human” umożliwia obecnym i przyszłym pokoleniom poznanie sześciu obiektów światowego dziedzictwa UNESCO w formie, w jakiej mogły one istnieć w przeszłości
  • Zespoły studentów z Niemiec, Indii, Japonii, Meksyku, Holandii i Stanów Zjednoczonych wykorzystały platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes do stworzenia wirtualnego bliźniaka każdego z tych miejsc
  • Wirtualne światy otwierają możliwości uczenia się i budują mosty między pokoleniami, oferując możliwość odkrycia osiągnięć przodków i pomagając w wytyczaniu drogi do lepszej przyszłości

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) ogłosiła kolejną odsłonę kampanii “The Only Progress is Human”, skoncentrowaną na tematach dziedzictwa i przyszłości. "Living Heritage" to program dla studentów, który umożliwia obecnym i przyszłym pokoleniom poznanie sześciu obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO w formie, w jakiej mogły one istnieć w przeszłości, jednocześnie pielęgnując umiejętności wprowadzania innowacji dla bardziej zrównoważonego świata.

dassault

W projekcie "Living Heritage" 32 studentów w sześciu zespołach z Niemiec, Indii, Japonii, Meksyku, Holandii i USA wykorzystało platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes, aby wirtualnie odtworzyć Koloseum, Wiszące Ogrody Babilonu, Świątynię Słońca w Konark, Pompeje, Porta Nigra i Zamek Shuri. Zespoły były prowadzone przez mentorów z Dassault Systèmes i wspierane przez program 3DEXPERIENCE Edu, który za pomocą rozwiązań Dassault Systèmes każdego roku pomaga siedmiu milionom studentów rozwijać pożądane w przemyśle umiejętności. Studenci szybko zaadaptowali te same zintegrowane aplikacje do modelowania, symulacji, zbierania informacji i współpracy, które są używane przez branżę przemysłową na całym świecie i stworzyli zgodne z nauką, oparte o dane wirtualne bliźniaki miejsc, które otwierają nowe możliwości zrozumienia ich struktury.

Wirtualne bliźniaki reprezentują zarówno to, co widoczne, jak i niewidoczne, umożliwiając wgląd w projekt każdej konstrukcji. Pozwalają zobaczyć to, co zostało częściowo lub całkowicie utracone lub uszkodzone z biegiem czasu, oraz zrozumieć, w jaki sposób projekt wpłynął na historię i jak może wpłynąć na przyszłe projekty. Uczniowie, wyposażeni w nową wiedzę techniczną i know-how zdobyte w ramach programu, mogą wykorzystać swoje umiejętności po wejściu na rynek pracy, a wirtualne bliźniaki mogą być wykorzystywane przez innych do nauczania, studiowania i samodoskonalenia.

compass digital living heritage mentors software coliseum

– Dassault Systèmes jest firmą bazującą na osiągnięciach naukowych i konsekwentnie realizującą wytyczone cele. Od 40 lat jesteśmy katalizatorem ludzkiego postępu. Nasza pasja i kreatywność pozwoliły światu wirtualnemu ulepszyć i rozszerzyć możliwości świata rzeczywistego, budując mosty między pokoleniami – powiedziała Victoire de Margerie, Vice President, Corporate Equity, Marketing & Communications, Dassault Systèmes. „Living Heritage" to celebracja tego wspólnego dziedzictwa. Zaprasza nas do zbadania, w jaki sposób dzisiejsze rozwiązania mogą umożliwić lepsze zrozumienie przeszłości – otwierając możliwości uczenia się i pomagając następnym pokoleniom wytyczać drogę do lepszej przyszłości. Od czterech dekad jesteśmy silnym partnerem środowisk akademickich. Zawsze zadziwia nas kreatywność studentów, którzy korzystają z naszej platformy 3DEXPERIENCE."

Zespoły zaprezentują swoje projekty w ramach "Living Heritage" w dniach 25-26 czerwca br. w Cité de la Réussite w Paryżu. Projekty można również obejrzeć na stronie internetowej Dassault Systèmes.

Zapoczątkowany w 2020 roku program "The Only Progress is Human" obejmuje serię "aktów" mających na celu zwiększenie świadomości wyzwań społecznych i środowiskowych oraz zainspirowanie do wykorzystania wirtualnych światów w celu stymulowania zrównoważonych innowacji. Oprócz "Living Heritage", akty te obejmują także "Virtual Harmony" – wyjątkowe doświadczenie muzyczno-wizualne demonstrujące, jak światy wirtualne mogą zmienić sposób, w jaki przeżywamy emocje, oraz "Water for Life" – zestaw inicjatyw mających pomóc przemysłowi w zrównoważonej konsumpcji i ochronie najcenniejszego zasobu na świecie.


Zobacz także

DPD podkreśla wzrost liczby e-nabywców – seniorów
Ruszył sklep internetowy KUKA Marketplace
Polski przedsiębiorca jest dla organów celnych zwierzyną łowną
Gigant z Chin wkracza do Nadarzyna
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów