Przejdź do artykułu
2022-06-03 | Głos z rynku

Tive odpowiada na wyzwania rynku logistycznego

  • Pełen monitoring stanu przesyłek
  • Nowoczesna technologia w logistyce
  • System natychmiastowych powiadomień
  • Bezpieczne dla środowiska Trackery z baterią kadmowo-niklową wielokrotnego użytku

Logistyka to jedna z najszybciej rozwijających się i najlepiej adaptujących nowości technologiczne gałęzi gospodarki. Właściwe zaprojektowanie i bieżące monitorowanie łańcucha dostaw ma teraz kluczowe znaczenie. Najnowszy ReportLinker z kwietnia br. estymuje wartość globalnego rynku logistyki cyfrowej na poziomie blisko 31 mld USD w 2021 roku z prognozą na 2022 r. na poziomie ok 35,15 mld USD. Paradoksalnie, pomimo niepewności rynkowej spowodowanej pandemią i wojną w Ukrainie, proces cyfryzacji nie tylko nie zwolnił, ale wręcz przyspieszył. Przyszłość branży jest nierozerwalnie związana z rozwojem technologii, dalszą integracją systemów, a przede wszystkim rozwojem monitoringu i pełnej widoczności przesyłek w czasie rzeczywistym, czyli rozwiązaniami, które już dziś oferuje Tive Incl.

– Technologia wykorzystywana przez Tive może być zaimplementowana w dowolnym momencie i w każdym miejscu pozwalając naszym klientom nie tylko na monitorowanie przesyłek w czasie rzeczywistym pod względem lokalizacji, ale także warunków, w jakich znajdują się one w danym momencie. Jest to niezwykle istotne nie tylko w przypadku przewozu np. produktów medycznych, dzieł sztuki, czy też sprzętu elektronicznego, ale także przy transporcie żywności, np. owoców i warzyw – powiedział Marcin Zasuń, Dyrektor sprzedaży Tive, Inc. na Polskę.

Logistyka wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne w projektowaniu łańcucha dostaw od wielu lat. Odbiorcy dostają powiadomienia z punktów kontrolnych po zakończeniu każdego z etapów transportu. Część firm monitoruje także sygnały GPS środka transportu, w którym znajduje się paczka. Inne rozwiązania pozwalają na śledzenie statków, samolotów lub pociągów. Rozwiązanie Tive dzięki wykorzystaniu technologii 5G, internetu rzeczy oraz chmury obliczeniowej i umiejscowieniu w samej przesyłce małego urządzenia – Trackera, pozwala na bieżące śledzenie przesyłek na specjalnie zaprojektowanej platformie, niezależnie od wykorzystywanego rodzaju środka transportu, a także przy zmianie sposobu przewozu paczek np. w transporcie intermodalnym.

Tive system screenshot

– Nasze rozwiązania są przyszłością rynku dostaw. Tive, jako jedna z pierwszych firm na świecie skupia się na monitorowaniu przesyłek, a nie środka transportu, czy też weryfikacji punktów kontrolnych – dodał Marcin Zasuń.

Trackery komunikują się z platformą Tive w czasie rzeczywistym dzięki wykorzystaniu sieci Wi-Fi, GPS i triangulacji sieci komórkowej oraz w przypadku braku sieci – śledzenia satelitarnego. Intuicyjna platforma pokazuje dokładną lokalizację i parametry przesyłki. Platforma może być wykorzystywana oddzielnie lub może być w pełni zintegrowana z systemem CRM czy ERP klienta. W przypadku zmiany jednego z monitorowanych parametrów, użytkownik dostaje powiadomienie sms, email lub powiadomienie systemowe.

Trackery, czyli wyposażone w bezpieczną dla środowiska baterię kadmowo-niklową urządzenia, które pozwalają na monitorowanie przesyłki, są montowane bezpośrednio na lub wewnątrz opakowania. W zależności od modelu można śledzić lokalizację, sprawdzić otwarcie przesyłki, zmianę natężenia światła (np. jeśli ktoś otworzy kontener lub wręcz paczkę), temperaturę, wilgotność, upadek czy też wstrząs, a nawet orientację przesyłki. Urządzenie może działać od kilkudziesięciu godz. do 5 miesięcy bez ładowania. Przy regularnym ładowaniu można je wykorzystywać przez ok. 20 lat. Obecnie trwają prace nad stworzeniem Trackerów zaprojektowanych dla B2C.

Więcej na: tive.com.pl/tive


Zobacz także

Monitoring GPS pojazdów - dlaczego warto mieć go w swojej firmie?
Elastyczność dostaw kluczowym czynnikiem sukcesu
Logicor pomaga rozwijać się Royal Canin
Clark rozszerzył serię wózków do trudnych zastosowań
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Spadają przychody z handlu elektronicznego
Nowoczesne technologie torują drogę w transporcie
Jak zminimalizować straty związane ze zwrotami
Pełna integracja z systemami CRM i ERP od Tive

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów