Przejdź do artykułu
2022-03-06 | Głos z rynku

Raben Logistics wybrał system TIMATE

Spółka Raben Logistics Polska, należąca do Grupy Raben, wybrała system TIMATE i wdraża go we wszystkich polskich lokalizacjach. Dziś rozwiązanie do automatycznej rejestracji czasu pracy i wspomagania monitorowania bezpieczeństwa pracowników działa już w kilkudziesięciu halach i magazynach należących do firmy. Docelowo w Raben Logistics funkcjonować będzie 4500 kart TIMATE.
Raben rozpoczął wdrażanie systemu TIMATE w 2020 roku.

– Projekt rozpoczęliśmy od przeglądu dostępnych na rynku systemów do rejestracji czasu pracy. Weryfikowaliśmy rozwiązania tradycyjne wymagające odbicia karty, ale też poszukiwaliśmy produktów innowacyjnych. Firma TIMATE zaproponowała kompletne rozwiązanie: sprzęt oraz oprogramowanie wraz z interfejsami do systemów zewnętrznych. Dzięki temu mogliśmy wraz z TIMATE równolegle prowadzić prace nad wyposażeniem obiektów w niezbędne instalacje, przygotować integracje z systemem HR i systemem do planowania czasu pracy oraz konfigurować aplikację – mówi Paweł Szymański, IT Project Coordinator w Grupie Raben.

Dziś z rozwiązania korzystają pracownicy w prawie czterdziestu obiektach w Polsce. Firma zdecydowała się na zastosowanie kart TIMATE do pomiaru czasu pracy w rozległych halach magazynowych, gdzie zamontowanie klasycznych czytników by się nie sprawdziło.

 Rozwiązanie zaproponowane przez firmę TIMATE daje możliwość rejestracji czasu pracy dużej liczby pracowników w kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce bez konieczności klasycznego odczytywania kart na czytnikach zamontowanych przy wejściach do firmy, magazynów, biur itp. Pozwala również na sprawdzenie aktualnej liczby pracowników w danym obszarze, co w wypadku zagrożenia pożarowego jest niezmiernie istotną informacją dla służb ratunkowych – komentuje Sławomir Pawlak, CIO w Grupie Raben.

System TIMATE korzysta z możliwości technologii IoT (Internetu Rzeczy) oraz IoB (Internetu Zachowań). To nowa platforma, która daje szereg możliwości zarządzania pracownikami. Obok rejestracji czasu pracy i pomiaru jego wykorzystania daje także funkcje wspierające bezpieczeństwo pracowników. Dzięki temu firma ma stały wgląd w czasie rzeczywistym w to, jak funkcjonują poszczególne obiekty. Wdrożenie w Raben Logistics Polska obejmuje wszystkie lokalizacje firmy w Polsce.
 

Zobacz także

Fabryka Volkswagena w Poznaniu wstrzymuje produkcję
Internet coraz częściej wybieranym kanałem sprzedaży
Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
VGL Solid Group zrywa kontakt z rosyjskimi klientami
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jusky wprowadził do oferty noże KLEVER KLEEN™
Magazyn Żabki wygrywa w Property Prize 2022
Grupa Raben zweryfikowała swoje cele dekarbonizacyjne
Raben Transport kupiło 115 Mercedesów Actros

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów