Przejdź do artykułu
2021-12-07 | Głos z rynku

Novita usprawniła procesy logistyczne

Novita S.A. wiodący polski producent włóknin, usprawnił swoje procesy logistyczne poprzez wdrożenie systemu zarządzania transportem. Wybór docelowego systemu TMS był poprzedzony analizą potrzeb po stronie firmy, jak i poszukiwaniami odpowiedniego rozwiązania, które byłoby w stanie w najbardziej optymalny i najszerszy sposób pokryć obszary wymagające usprawnienia.

Ostatnie lata to intensywny okres rozwoju naszej Firmy. Stale rosnąca sprzedaż oraz zawirowania związane z pandemią spowodowały konieczność wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań w łańcuchu dostaw. Zależało nam na wyborze systemu, w ramach którego moglibyśmy skumulować wszystkie najistotniejsze z naszego punktu widzenia funkcjonalności, które wspomogą realizację bieżących zadań oraz umożliwią dalszy rozwój naszej działalności. – powiedziała Dagmara Potocka, Dyrektor Łańcucha Dostaw w Novita S.A.

Po licznych prezentacjach różnorodnych rozwiązań, ostateczny wybór padł na system TMS SOOT, który umożliwił optymalizację procesów począwszy od współpracy z przewoźnikami, poprzez generowanie transportów, ich późniejsze zlecanie i awizowanie, aż po obsługę samochodów i kierowców na bramie i magazynie w ramach modułu Yard Management.

Zakres funkcjonalny systemu SOOT wdrożonego w Novicie obejmuje bogaty zasób modułów i opcji, które są ze sobą ściśle powiązane i umożliwiają naturalne i płynne przejście pomiędzy poszczególnymi etapami procesu. Istotnym elementem wdrożenia była także integracja TMS SOOT z funkcjonującym w Firmie systemem ERP oraz modyfikacja pewnych elementów pod konkretne potrzeby Użytkownika. Pomimo rozbudowanego zakresu wdrożenia, wszelkie prace udało nam się zrealizować zgodnie z założonym harmonogramem – duże znaczenie miało w tym także spore zaangażowanie Zespołu po stronie Novity. – podkreślił Rafał Szczerba, Product Manager Systemu SOOT

Dostęp do systemu w chmurze poprzez przeglądarkę internetową sprawia, że korzystanie z TMS SOOT jest bardzo wygodne oraz uniezależnione od miejsca i wykorzystywanego urządzenia. Użytkownik nie jest także rozpraszany koniecznością aktualizowania systemu, tylko może skupić się swoich codziennych obowiązkach. Skumulowanie danych w jednym miejscu oraz możliwość pracy zdalnej jest z kolei bardzo istotna, zwłaszcza w obecnych czasach, ponieważ zapewnia ciągłość działania nawet w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach.

Jednym z charakterystycznych dla systemu SOOT modułów, które Novita S.A. wykorzystuje we wdrożonym systemie jest prywatna giełda transportowa, do której dostęp mogą uzyskać jedynie zarejestrowani i zatwierdzeni przez pracowników firmy przewoźnicy i spedytorzy. Wszystkie firmy transportowe zainteresowane nawiązaniem bezpośredniej współpracy zapraszamy do rejestracji na stronie https://novita.soot.pl w zakładce Rejestracja. Uzupełnienie niezbędnych informacji i załączenie wymaganych dokumentów oraz przejście przez weryfikację, pozwoli na rozpoczęcie współpracy. Dodatkowe informacje dotyczące potrzeb transportowych, znajdują się także pod adresem https://novita.pl/kontakt-spedytorzy


Zobacz także

Automatyzacja wykreuje miliony miejsc pracy
Politechnika Poznańska wspiera transport przyszłości
Raben w walce o czystsze powietrze
Dassault Systèmes w czołówce sektora oprogramowania
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Transporeon rozszerza swoje możliwości w transporcie
Arvato realizuje obsługę logistyczną firmy GUESS
Emirates SkyCargo umacnia pozycję z roku na rok
Długi firm transportowych przekroczyły 1 mld złotych

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów