Przejdź do artykułu
2021-10-28 | Głos z rynku

DPD Polska partnerem konkursu E(x)plory

DPD Polska po raz szósty zapewniła wsparcie logistyczne Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, najważniejszego w Polsce konkursu dla młodych naukowców i innowatorów. Firma już kolejny raz ufundowała nagrodę specjalną, którą otrzymali Hubert Misiąg, Eryk Maśkiewicz, Michał Pędziński i Michał Knap, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, za Projekt BeeApp – Pasieka na miarę XXI wieku, czyli Inteligentny dom dla pszczół.
Celem Konkursu Naukowego E(x)plory, organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii, jest wspieranie utalentowanej młodzieży w realizowaniu innowacyjnych projektów naukowych i technicznych oraz promowanie ich osiągnięć na arenie międzynarodowej. W tym roku do konkursu zgłoszono 163 projekty, z czego 33 przeszły do finału. Laureatów wybrało jury złożone z 15 autorytetów reprezentujących uznane instytucje naukowe i innowacyjne firmy.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, do konkursu zgłoszono wiele ciekawych projektów. Naszą uwagę przykuwają jednak te, które służą środowisku naturalnemu, co jest zgodne z naszą zrównoważoną strategią rozwoju. Zrównoważony rozwój to w DPD Polska nie tylko elektryczna flota, własne instalacje fotowoltaiczne, ale także teren i życie wokół naszych obiektów. Sami stawiamy przy oddziałach ule, siejemy łąki kwietne i prowadzimy działania edukacyjne przed media społecznościowe – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Wydarzenie było częścią święta nauki i innowacji Gdynia E(x)plory Week, które odbyło się w przestrzeni wirtualnej w dniach 20-22 października. Podczas tegorocznej, internetowej odsłony Gdynia Explory Week, oprócz Krajowego Finału Konkursu Explory, po raz pierwszy odbyły się wyjazdowe Festiwale Explory, które umożliwiały młodzieży szkolnej udział w warsztatach i wykładach znanych popularyzatorów nauki. W wydarzeniu łącznie wzięło udział ponad 2000 osób.

Partnerami strategicznymi festiwalu są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Partnerem logistycznym projektu jest DPD Polska.


Zobacz także

Planowanie odpowiedzią na zmiany cen surowców
AXI IMMO wprowadza strategię Zrównoważonego Rozwoju
AXI IMMO zapewniła usługę doradczą firmie TECH LIGHT
Dassault Systèmes myśli o pracownikach przyszłości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Maciej Rojowski dołączył do GLP
Aktualnie trudniej znaleźć magazyniera niż programistę
DB Schenker organizuje charytatywny konkurs
DPD Polska rozszerzyła sieć DPD Pickup

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów