Przejdź do artykułu
2021-07-03 | Głos z rynku

DHL Supply Chain na szczycie

DHL Supply Chain – pion logistyczny Grupy Deutsche Post DHL – wybrany został światowym liderem 3PL według raportu Magic Quadrant 2021 firmy Gartner*.

W raporcie Magic Quadrant firmy Gartner 16 międzynarodowych spółek logistycznych zostało poddanych ocenie pod kątem spójności wizji i skuteczności jej realizacji.

Wierzymy, że wyjątkowo dobry wynik naszej firmy był efektem elastyczności i umiejętności adaptacji, czyli czynników, które są szczególnie ważne dla wspierania naszych klientów w zakresie wprowadzania innowacji do szybko zmieniających się łańcuchów dostaw – mówi Oscar de Bok, Dyrektor Generalny DHL Supply Chain.

Nasi klienci wysoko cenią elastyczność firmy i jej umiejętność adaptacji, które były szczególnie dobrze widoczne podczas pandemii koronawirusa. Bliskość i intensywny dialog z klientami pomaga zrozumieć ich rzeczywiste potrzeby i wyzwania, przed którymi stają, a także daje możliwość znalezienia najlepszych rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw. Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że nawet podczas pandemii byliśmy w stanie szybko reagować na pojawiające się wyzwania i opracowaliśmy dla klientów firmy najlepsze rozwiązania związane z łańcuchem dostaw. Tworzenie nowych operacji związanych z realizacją zamówień oraz rozwiązań z zakresu transportu – czasami z dnia na dzień – było możliwe wyłącznie dzięki rozwiniętej analizie danych, dobrze wyszkolonym zespołom oraz kulturze prawidłowego wykonania zadań za pierwszym razem. Do skuteczności tych działań w znacznym stopniu przyczynił się postęp firmy w cyfryzacji łańcuchów dostaw – podkreśla mocne strony spółki Oscar de Bok, Dyrektor Generalny DHL Supply Chain.

Niezmiernie cieszymy się z pozycji światowego lidera 3PL według raportu Magic Quadrant – mówi Patrick Kelleher, Globalny Dyrektor ds. Rozwoju w DHL Supply Chain. – Naszym zdaniem DHL jest światowym liderem zewnętrznych dostawców usług logistycznych pod względem zrównoważonego rozwoju, co jest wyjątkowo satysfakcjonujące w świetle podejmowanych działań na jego rzecz, które udaje nam się z powodzeniem wdrażać. Kładziemy nacisk nie tylko na opracowywanie dla naszych klientów najlepszych rozwiązań z zakresu łańcuchów dostaw, ale także na sprawieniu, że będą one możliwie zrównoważone. Dzięki programowi ESG oraz wdrożonym w całej grupie programom GoGreen pomagamy klientom realizować cele związane ze zrównoważonym rozwojem.

*Raport firmy Gartner „Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide”, Susan Boylanet al., 28 czerwca 2021 r.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Znany operator intermodalny poszerza flotę lokomotyw
EV Fleet opracowało inteligentny pojazd dostawczy
Pojemniki bekuplast zasiliły magazyn Orbico
Francuska sieć sklepów usprawnia procesy logistyczne
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Polski rynek magazynowy w I poł. 2021r. - raport
Wydatki w sektorze IT wzrosną o blisko 9%
EFL opublikowało 8. edycję Barometru COVID-19
W Polsce brakuje wykwalifikowanych pracowników
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA