Przejdź do artykułu
2020-10-20 | Głos z rynku

Kobiety działają w Grupie Tubądzin

Grupa Tubądzin od początku swojego istnienia stawia na rozwój technologii. W inwestycję rozbudowy Centrum Logistycznego, o wartości 80 milionów złotych, która usprawni proces kompletacji i transportu zamówień, kobiety zaangażowane były od początku. Wniosły do projektu elementy designu, organizacyjnej precyzji i profesjonalizmu w obszarze wielozadaniowości.

Oficjalnie otwarcie Centrum Logistycznego w Cedrowicach planowane jest na listopad tego roku. Ta inwestycja w najnowszą technologię, na sumę 80 milionów złotych, pozwoli Grupie Tubądzin osiągnąć niezwykle wysoką jakość kompletacji i skrócić czas realizacji zamówienia. Rozbudowany obiekt łączy w sobie wiele rozwiązań technologicznych, które znacznie wpłyną na jakość współpracy z partnerami i dystrybutorami.

Rozbudowane Centrum Logistyczne Grupy Tubądzin w Cedrowicach

Centrum Logistyczne podzielone jest na dwie strefy. W pierwszej z nich 20 000 palet jest składowanych i magazynowanych na regałach paletowych o wysokości 9,5 metra. Druga ze stref odpowiada za kompletację i wysyłkę zamówień do dystrybutorów. Na stanowiskach do kompletacji można jednocześnie realizować aż 48 różnych zamówień klientów, co skraca czas oczekiwania o połowę. Z kolei podwojona ilość ramp załadunkowych umożliwia sprawny załadunek płytek.

W tej strefie znajduje się także magazyn paletowy o wysokości 24 m, mieszczący blisko 9 000 palet z płytkami największej rotacji. Palety dostarczane są do niego przenośnikami o łącznej długości 1000 m. Pracą układnic i transportem palet po przenośnikach kieruje system PLC, a za zarządzanie całym procesem odpowiadają zintegrowane z nim systemy MFC i WMS.

Magazyn w Centrum Logistycznym obsługiwany jest przez 8 układnic paletowych, poruszających się z prędkością 3 metrów na sekundę. W obiekcie znajduje się także magazyn pojemnikowy, tak zwany „miniload”, który pozwala umieścić płytki dekoracyjne, listwy i mniejsze elementy kolekcji w 4500 pojemnikach. Ten w pełni zautomatyzowany magazyn obsługiwany jest przez układnicę pojemnikową, która porusza się z prędkością 5 metrów na sekundę.

Całością działań operacyjnych Centrum Logistycznego oraz zespołem ponad 150 pracowników zarządza Jolanta Gałązka, Dyrektor logistyki w Grupie Tubądzin: "Logistyka wydaje się być branżą męską, kojarzy się z magazynami w których przecież pracują sami mężczyźni, kobiecie jest o wiele trudniej zaistnieć w tym środowisku. Cieszę się jednak, że zarząd firmy zaufał mi i powierzył tak odpowiedzialne zadanie. My kobiety jesteśmy - bo musimy być, łącząc w życiu funkcje domowe i zawodowe – często o wiele bardziej zorganizowane, skupione i wielozadaniowe. W tak szybko zmieniających się czasach, naznaczonych pandemią, przy braku możliwości jakiegokolwiek przewidywania, kobiecy umysł jest w stanie szybko przystosować się do sytuacji i działać efektywnie w sytuacji stresowej. Rozbudowane Centrum Logistyczne pozwoli nam skupić się na maksymalnie szybkim obsłużeniu naszych kontrahentów" - Jolanta Gałązka, Dyrektor logistyki w Grupie Tubądzin.

Kolejną kobietą bez której rozbudowane Centrum Logistyczne byłoby na pierwszy rzut oka jednym z wielu podobnych obiektów jest Joanna Nowak, projektantka z działu wzornictwa Grupy Tubądzin. To grafika jej autorstwa, przeniesiona na płytki, ozdobiła elewację części biurowej inwestycji. Dwie łączące się dłonie są metaforą zwieńczenia procesu twórczego i przypominają, że na końcu technologicznie zaawansowanych procesów jest piękny design, który łączy wszystkich zaangażowanych w powstawanie produktów Grupy Tubądzin.

W tej trójwymiarowej instalacji wykorzystanych zostało aż 479 elementów – największy z nich to płytka o wymiarach 120 x 240 cm, a najmniejszy to trójkąt o wymiarach 52 x 45 x 27 cm. Elementy trójwymiarowe obrazu oraz jedna ze ścian elewacji wykonane zostały z płyt Cielo e Terra projektu Doroty Koziara.tubadzin 2
                                                          Rozbudowane Centrum Logistyczne Grupy Tubądzin w Cedrowicach

Zobacz także

PEKAES przechodzi w ręce GEODIS
Sescom aktywnie inwestuje w technologię wodorową
W zakładach Leyland Trucks powstał stutysięczny egzemplarz DAF CF/XF
Ericsson kontynuuje wieloletnią współpracę z Dassault Systèmes
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dystrybutor sprzętu AutoID powiększa asortyment
Niemieckie przedsiębiorstwo szuka młodych talentów
Infrastruktura magazynowa zbliża się do miast
APS organizuje specjalistyczne spotkanie 24 czerwca
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA