Przejdź do artykułu
2020-10-16 | Głos z rynku

100 tys. egzemplarzy z Leyland

W zakładach Leyland Trucks właśnie powstał stutysięczny egzemplarz pojazdu ciężarowego DAF CF/XF — podwozie CF 530 w wersji „FAT” 6×4, ze sprzęgiem. Ciężarówka skonfigurowana zgodnie z australijskimi przepisami jako cysterna do przewozu paliwa jest jednym z czterech pojazdów zamówionych przez DAF Trucks Australia i wkrótce będzie gotowa do transportu.

Zakład produkcyjny w Leyland wytwarza pojazdy użytkowe marki DAF od końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie firma Leyland Trucks produkuje podwozia do pojazdów DAF serii LF, CF i XF w każdej konfiguracji osi przewidzianej w programie produkcyjnym DAF. Większość pojazdów ciężarowych z serii CF i XF opuszczających linię montażową jest wyposażona w prawostronny układ kierowniczy i trafia na rynki takie jak Wielka Brytania i Australia. Zakład zdobył niedawno upragnioną nagrodę Queen's Award for Enterprise 2020 za zwiększenie eksportu o prawie 50% w ciągu ostatnich trzech lat.

Przełomowy moment

„Ten stutysięczny egzemplarz ciężarówki CF/XF wyprodukowany w zakładzie montażowym w Leyland stanowi dla nas bardzo ważny etap” — powiedział Brennan Gourdie, dyrektor zarządzający Leyland Trucks. „W Wielkiej Brytanii, a w szczególności w Leyland, budowanie pojazdów ciężarowych to część dumnego dziedzictwa. Pamiętając o nim, dotarliśmy do punktu, w którym znajdujemy się obecnie — produkujemy wszystkie modele z aktualnej gamy pojazdów ciężarowych DAF. Stutysięczne podwozie do pojazdów z serii CF/XF to przełomowy moment, który odzwierciedla niespotykane zaangażowanie wszystkich pracowników zakładów w Leyland oraz firmy DAF na całym świecie”.


Zobacz także

Ericsson kontynuuje wieloletnią współpracę z Dassault Systèmes
Jungheinrich opowie o nowoczesnych systemach magazynowania energii
Port Gdańsk zacieśnia współpracę z portami na Ukrainie
Opłaty drogowe w węgierskim systemie HU-GO będzie można rozliczać za pomocą urządzenia DKV Box EUROPE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Belgijskie siły zbrojne zamówiły blisko 900 ciężarówek
Dziesięciotysięczna ciężarówka DAF wyprodukowana na Tajwanie
Firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 ciągników DAF XF FT
Pierwsza ciężarówka DAF ponownie schodzi z linii produkcyjnej
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA