2020-10-16 | Głos z rynku

100 tys. egzemplarzy z Leyland

W zakładach Leyland Trucks właśnie powstał stutysięczny egzemplarz pojazdu ciężarowego DAF CF/XF — podwozie CF 530 w wersji „FAT” 6×4, ze sprzęgiem. Ciężarówka skonfigurowana zgodnie z australijskimi przepisami jako cysterna do przewozu paliwa jest jednym z czterech pojazdów zamówionych przez DAF Trucks Australia i wkrótce będzie gotowa do transportu.

Zakład produkcyjny w Leyland wytwarza pojazdy użytkowe marki DAF od końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie firma Leyland Trucks produkuje podwozia do pojazdów DAF serii LF, CF i XF w każdej konfiguracji osi przewidzianej w programie produkcyjnym DAF. Większość pojazdów ciężarowych z serii CF i XF opuszczających linię montażową jest wyposażona w prawostronny układ kierowniczy i trafia na rynki takie jak Wielka Brytania i Australia. Zakład zdobył niedawno upragnioną nagrodę Queen's Award for Enterprise 2020 za zwiększenie eksportu o prawie 50% w ciągu ostatnich trzech lat.

Przełomowy moment

„Ten stutysięczny egzemplarz ciężarówki CF/XF wyprodukowany w zakładzie montażowym w Leyland stanowi dla nas bardzo ważny etap” — powiedział Brennan Gourdie, dyrektor zarządzający Leyland Trucks. „W Wielkiej Brytanii, a w szczególności w Leyland, budowanie pojazdów ciężarowych to część dumnego dziedzictwa. Pamiętając o nim, dotarliśmy do punktu, w którym znajdujemy się obecnie — produkujemy wszystkie modele z aktualnej gamy pojazdów ciężarowych DAF. Stutysięczne podwozie do pojazdów z serii CF/XF to przełomowy moment, który odzwierciedla niespotykane zaangażowanie wszystkich pracowników zakładów w Leyland oraz firmy DAF na całym świecie”.


Zobacz także

Ericsson kontynuuje wieloletnią współpracę z Dassault Systèmes
Jungheinrich opowie o nowoczesnych systemach magazynowania energii
Port Gdańsk zacieśnia współpracę z portami na Ukrainie
Opłaty drogowe w węgierskim systemie HU-GO będzie można rozliczać za pomocą urządzenia DKV Box EUROPE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pierwsza ciężarówka DAF ponownie schodzi z linii produkcyjnej
DAF osiągnął bardzo dobre wyniki w 2017 roku
DAF XF FT Super Space Cab zdobył tytuł “Master Truck of the Year 2016”.
Maciej Taniewski będzie zarządzał polskim odziałem DAF-a od lipca.
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA