Przejdź do artykułu
2020-10-15 | Głos z rynku

Power bank w magazynie

Technologia litowo-jonowa to prawdziwa rewolucja w świecie energii, która daje ogromne możliwości. Wózki widłowe zasilane akumulatorami li-ion zwiększają wydajność współczesnych łańcuchów logistycznych. Rodzi się jednak pytanie, czy dzisiejsza infrastruktura energetyczna w Polsce jest już na to gotowa?

Część krajów, takich jak Niemcy czy Francja, jest znacznie lepiej przygotowana do zwiększonej wydajności. W tym zakresie w Polsce znacząco odbiegamy od średniej europejskiej, zarówno w możliwościach produkcji i przesyłu energii, stosowanej technologii, emisji CO2/ kWh oraz podejściu do źródeł odnawialnych. Podłączenie do ładowania równocześnie całej floty wózków li-ion przekracza często możliwości niejednego polskiego magazynu.

Odpowiedzią na te ograniczenia mogą być systemy magazynowania energii, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie dużej floty wózków widłowych z technologią litowo-jonową nawet w magazynach ze słabą infrastrukturą energetyczną. „Już dziś oferujemy rozwiązania, które umożliwią magazynowanie energii o pojemności od 41 kWh do 1 MWh” – mówi Artur Kowalski, kierownik produktu - specjalista ds. energii w Jungheinrich Polska. I dodaje: „Nowatorskie rozwiązanie, które proponujemy klientom umożliwia integrację z energią wiatrową lub z systemem fotowoltaicznym, magazynowanie i odsprzedaż energii do publicznej sieci, a także zastosowanie jako zasilanie awaryjne”.

Power bank zbudowany z wysokowydajnych i bezpiecznych ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych redukuje piki energetyczne mogące wystąpić podczas ładowania, dzięki czemu można uniknąć wysokich kosztów wynikających z przekroczeń mocy przyłącza energetycznego. Urządzenie zabezpiecza przed przerwami w dostawie energii i jest „odporne” na wszelkie awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia. Rozwiązanie umożliwia szybkie ładowanie akumulatorów nawet w niskowydajnej infrastrukturze, wykorzystując najniższą taryfę cen energii. Dzięki systemowi magazynowania energii z zalet technologii litowo-jonowej może korzystać każdy magazyn.

Więcej o nowoczesnych systemach magazynowania energii mogą dowiedzieć się Państwo 21 października br. podczas Dnia Otwartego Jungheinrich. Wydarzenie znane już doskonale w branży intralogistycznej tym razem odbędzie się w nowej formule – online. Eksperci w wirtualnym świecie przedstawią realne i nowoczesne rozwiązania wewnątrzmagazynowe. Nie zabraknie również studium przypadków. Będzie o tym, czy warto inwestować w systemy magazynowania energii, ale także o wyzwaniach logistyki 4.0., o tym, jak podnieść wydajność w magazynie, czy i kiedy postawić na automatyzację procesów. Rejestracja na wydarzenie: www.jungheinrich-dniotwarte.pl .


Zobacz także

Port Gdańsk zacieśnia współpracę z portami na Ukrainie
Opłaty drogowe w węgierskim systemie HU-GO będzie można rozliczać za pomocą urządzenia DKV Box EUROPE
Pol-plan halę namiotową z suwnicą wewnątrz
Dodatkowy nabór na bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy dla kierowców zawodowych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jungheinrich jednym z 50 liderów zrównoważonego rozwoju i klimatu
Jarosław Cisak, prezes Jungheinrich Polska, z nowymi kompetencjami w międzynarodowym koncernie
Ładowanie wózka widłowego w kwadrans – czy to pieśń przyszłości?
Jungheinrich pomimo odwołania targów LogiMAT będzie na nich obecny
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA