2018-11-22 | Głos z rynku

Ciężarówki na gaz stają się coraz powszechniejsze

Firma Don Trucking uzupełniła swoją dotychczasową flotę pojazdów z silnikami wysokoprężnymi, o nowe pojazdy Stralis Natural Power (NP) przeznaczone do logistyki na terenie całej Europy. Uroczyste przekazanie odbyło się w siedzibie dealera IVECO GIBAS SERVICE CENTER w Pile.
Ciężarówki na gaz stają się coraz powszechniejsze (Żródło: IVECO)
IVECO Poland przekazało zamówione przez firmę Don Trucking 20 sztuk ciągników siodłowych Stralis Natural Power o mocy 460 KM wyposażone w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Uroczyste przekazanie odbyło się w dniu 06 października 2018 roku w siedzibie dealera IVECO GIBAS SERVICE CENTER w Pile.

Dostarczone pojazdy zasiliły flotę klienta powiększając ją do 160 jednostek. Dzięki pojazdom IVECO firma Don Trucking zapewni zrównoważony transport pod względem nie tylko środowiska, ale także zysków, równocześnie zapewniając najlepsze miejsce pracy dla swoich kierowców.

W ramach umowy pakietowej z IVECO Poland, zostanie także wybudowana stacja tankowania gazu LNG w siedzibie firmy Don Trucking w Bydgoszczy. Stacja tankowania zostanie użyczona odbiorcy na okres 5-ciu lat.

Podczas uroczystości przekazania obecni byli przedstawiciele stron: Dariusz Nawrotek - Dyrektor zarządzający w Polsce Don Trucking wraz z zespołem kierowców oraz Marcin Piluchowski - Busimess Line Heavy Manager IVECO, Jakub Dolaniecki - Direct Sales Manager IVECO, Bartosz Olszewski - K.A. Manager IVECO oraz Robert Gibas - Właściciel GIBAS SERVICE CENTER. Szkolenie kierowców firmy Don Trucking przeprowadził Rafał Kotalewicz - Trener IVECO Poland.

Dostarczone pojazdy IVECO Stralis zostały wyposażone w podwójne zbiorniki LNG o łącznej pojemności 389 kg (1080 litrów). Oferują rozwiązania technologiczne doskonale sprawdzające się w usługach liniowych klienta. Moc 460 KM i zasięg do 1600 km zapewni nie tylko doskonałe osiągi, ale również oszczędność paliwa i obniżenie całkowitego kosztu posiadania pojazdów.

Dariusz Nawrotek, dyrektor zarządzający Don Trucking: „Za naszą decyzją stoi kilka elementów. Po pierwsze, zmienia się klimat wokół transportu, a napędy które cechuje obniżona emisja gazów wreszcie otrzymują wsparcie od decydentów i zaczynają się przebijać do realiów operacji transportowych. Po drugie, IVECO zaoferowało nam pakiet mający prowadzić nie tylko do przewozów ekologicznych, ale i do opłacalnych. Ekologia i ekonomia w tym przypadku się spotykają. Następnie, widzimy rozwój infrastruktury czyli sieci stacji tankowania. Poza tą stacją którą stworzymy w Bydgoszczy, planowane są inne, publiczne, jak w Bielanach Wrocławskich i na S1 na Śląsku. Dodatkowo powstają stacje za granicą np. uruchomione stacje w Hamburgu i Berlinie”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DB Schenker cyfryzuje globalny rynek części zamiennych
O tym, jak wygląda przygotowanie Packaging Innovations mówi Katarzyna Banach-Kowalenko
Dachser angażuje się kształcenie zawodowych kierowców
Niektóre kwestie związane z Brexitem są dalej niejasne
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Koszty użytkowania silników CNG/LNG są niższe niż Diesla
CITRONEX kupi od IVECO 10 ciągników siodłowych
IVECO wprowadza na rynek nowy model IVECO S-WAY
Napęd ekologiczny coraz powszechniejszy w transporcie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA