2018-11-20 | Głos z rynku

Optymalizacja dla branży lotniczej

Nowa platforma internetowa „Logistics Orchestrator” umożliwia optymalizację łańcuchów dostaw dla klientów branży przemysłowej i lotniczej.
Optymalizacja dla branży lotniczej (Żródło: DB Schenker)
DB Schenker konsekwentnie koncentruje się na procesie cyfryzacji. Wraz z uruchomieniem kolejnej, nowej platformy internetowej, w fazę cyfryzacji weszły działy obsługi części zamiennych dla klientów z branży przemysłowej i lotniczej.

Platforma „Logistics Orchestrator” kontroluje obecnie centralne zarządzanie wszystkimi zamówieniami części zamiennych w ramach globalnej sieci dystrybucji. Dzięki temu czas dostawy części zamiennych do klienta końcowego może zostać znacznie skrócony. Umożliwi to również zmniejszenie kosztów logistycznych średnio nawet o 30 procent.

„Nasza inicjatywa „Connect” wspiera dynamiczny postęp w zakresie cyfryzacji produktów transportowych, a poprzez „Logistics Orchestrator” wprowadzamy specjalne rozwiązanie koncentrujące się na klientach z branży przemysłowej i lotniczej” – mówi Markus Sontheimer, Chief Information and Chief Digitalization Officer w Schenker AG.

Do tej pory logistyka części zamiennych w ramach dużych, globalnych sieci dystrybucyjnych była koordynowana niezależnie, na poziomie regionalnym lub lokalnym. Zamówienia w znacznej mierze były zarządzane lokalnie, w różnych organizacjach, z różnymi systemami ERP i odmiennymi regułami biznesowymi. Zdecentralizowany system kontroli skutkował między innymi brakiem przejrzystości w łańcuchach dostaw, a w konsekwencji prowadził do wysokich kosztów magazynowania i transportu. Dzięki „Logistics Orchestrator” wszystko – zarówno globalne dostawy, jak i zarządzanie zamówieniami – jest teraz sterowane cyfrowo z jednego źródła.


Zobacz także

Liczba „inteligentnych” przedsiębiorstw podwoiła się
Dachser angażuje się kształcenie zawodowych kierowców
Niektóre kwestie związane z Brexitem są dalej niejasne
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Łańcuchy dostaw mogą ulec zmianom
DB Schenker transportuje pierścienie do budowy tunelu
DB Schenker uruchamia pociąg z Yantai do Duisburga lub Hamburga
Kolej ma coraz większe znaczenie w europejskim transporcie
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA