Przejdź do artykułu
2023-01-02 | W Obiektywie

Wpływ wojny na Ukrainie na polski transport

świat opisują dziś głównie specjaliści od geopolityki, co ma swoje uzasadnienie po game changerach ostatnich dwóch lat, jakimi były pandemia, wycofanie się USA z Afganistanu czy wreszcie napaść Rosji na Ukrainę. Spojrzenie geopolityczne, nawet jeśli trafne, warto jednak ograniczać do węższych wycinków rzeczywistości, by na konkretnych przykładach lepiej zobrazować o co toczy się gra podczas wykuwającego się właśnie nowego porządku światowego. Jakie zagrożenia i jakie szanse generuje obecna sytuacja można modelowo rozważyć na przykładzie perspektyw rynku kolejowego w Polsce? Czy wojna na Ukrainie spowoduje całkowitą zmianę dotychczasowej koncepcji rozwoju i modernizacji tej gałęzi transportu w naszym kraju? Czy Polska powinna zrewidować swoje cele na polu modernizacji i rozbudowy sieci kolejowych w obliczu wojny na Ukrainie i jej możliwych konsekwencji?

To pytania, na których na których odpowiedź znajduje się na kolejnych kartach raportu Instytutu Staszica: „Przełom czy zwrot?Jak wojna na Ukrainie wpłynie na inwestycje kolejowe w Polsce. Perspektywy dla rynku, wyzwania dla państwa."

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Podsumowanie rynku magazynowego przez AXI IMMO
Rozwój w logistyce od 75 lat
Nowy magazyn - kolejny krok w rozwoju Dan Cake
BREEAM "Excellent" kolejnym celem SEGRO
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GS1 Polska przebadała bilsko 900 e-sprzedawców
Dassault Systèmes ogłasza wyniki finansowe za 2023 r.
Efektywność działania polskich firm handlowych
PKP CARGO z ponad 50 mln zł dotacji na budowę

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów