Przejdź do artykułu
2023-10-30 | W magazynie

Podłącz i używaj

Portfolio Movu Robotics zapewnia niskoprogowe i skalowalne rozwiązania automatyzacji magazynów dla rozwijających się firm, umożliwiając łatwą instalację i dostosowanie do nowych potrzeb biznesowych poprzez prostą integrację oraz minimalny całkowity koszt posiadania (TCO).

Movu Robotics to nowa i dynamiczna marka stworzona w celu ułatwienia automatyzacji, tak aby żaden magazyn nie musiał pozostawać w tyle. Proste i standaryzowane rozwiązania typu plug and play Movu nie tylko wymagają mniej inżynierii i zapewniają krótki czas realizacji, ale także sprawiają, że automatyzacja i robotyka są bardziej dostępne oraz skalowalne, dzięki czemu każdy magazyn może się stać bardziej produktywny, wydajny i przynosić korzyści.

Przyjrzyjmy się bliżej różnym podsystemom z portfolio produktów Movu Robotics:

Movu atlas – samojezdny system nośników palet
Podsystem składowania akumulacyjnego z wózkami wahadłowymi (shuttle) Movu atlas zapewnia wysoką zwartość, wielopaletową pozycję głębokiego zautomatyzowanego systemu magazynowania i pobierania (Automated Storage and Retrieval System – AS/RS). Jego sercem jest wózek wahadłowy Movu atlas. Jest to samojezdny transporter palet, genialnie zaprojektowany do przemieszczania i organizowania palet z niezrównaną sprawnością w strukturze regałów 2D, która została specjalnie zaprojektowana do tego celu w oparciu o regały sztauerskie. Wózki wahadłowe, które osiągają prędkość 1,4 m/s w obu kierunkach, mogą obsługiwać palety 1200 x 800 mm lub 1200 x 1000 mm o maksymalnym obciążeniu 1,5 kg.

Movu ATLAS

Movu escala – wspierane robotami przechowywanie pojemników
Movu escala zapewnia zautomatyzowane przechowywanie i pobieranie pojemników. Nośniki robotów przemieszczają pojemniki we wszystkich trzech wymiarach w ramach gęstego systemu magazynowania i pobierania, którego każdy punkt jest połączony zaawansowanym torem kolejowym. Roboty poruszają się po szynach w dwóch wymiarach na całym poziomie systemu i mogą przemieszczać się między poziomami za pomocą ramp, w podobny sposób jak samochód wjeżdżający na następny poziom wielopoziomowego parkingu. Eliminuje to potrzebę stosowania wymagających konserwacji przenośników, wind, dostępu do korytarzy serwisowych i sekwenserów.

Robot Movu escala może transportować zarówno standardowe pojemniki euro o wymiarach 600 x 400 mm, jak i większe pojemniki o wymiarach 650 x 450 mm. Średni udźwig wózka robota Movu escala wynosi czołowe na rynku 40 kg.

Movu escala

Movu ifollow – autonomiczne roboty mobilne (AMR)
Movu ifollow to wszechstronne rozwiązanie w zakresie autonomicznych robotów mobilnych (Autonomous Mobile Robots – AMR) do wspólnego kompletowania lub transportu palet lub innych nośników ładunku. Ich kompaktowa konstrukcja oznacza, że roboty AMR mieszczą się tam, gdzie inne roboty mobilne się nie mieszczą i, w przeciwieństwie do innych robotów AMR, mogą pracować w chłodniach, poruszając się w temperaturach od –25°C do +40°C, a wszechstronne dostosowanie jest możliwe dzięki szeregowi modułów, które mogą współpracować z różnorodną istniejącą infrastrukturą.

Prostota ifollow pozwala na szybkie wdrożenie, a klienci mogą niezależnie tworzyć i modyfikować mapowanie zgodnie z wymaganiami. Wspierając Duo-picking i Zone-picking, robot współpracujący oferuje gotowe rozwiązanie dla przepływu materiałów.

Movu IFOLLOW

Robot Movu eligo z ramieniem kompletującym
Dostarczany z płynną integracją jako opcja stacji komisjonowania dla wózków wahadłowych Movu escala, innowacyjne ramię komisjonujące robota Movu eligo może automatycznie pobierać elementy z pojedynczego pojemnika źródłowego SKU i umieszczać poszczególne elementy w wielu mieszanych pojemnikach docelowych SKU lub odwrotnie. Łączy w sobie zaawansowane oprogramowanie z inteligentnymi chwytakami i systemem wizyjnym w celu zapewnienia niezawodniej przepustowości.

Jest w stanie pobierać 600 razy na godzinę – robot może pobierać towary o wadze do 2 kg i wymiarach od 1 cm do maksymalnie 30 cm.

Movu eligo

Oprogramowanie
Oprogramowanie Movu do zarządzania wózkami wahadłowymi i robotami AMR ułatwia wydajne zarządzanie, koordynację oraz monitorowanie wózków wahadłowych i robotów, zapewniając płynny przepływ materiałów. System wykonawczy magazynu Movu (Warehouse Execution System – WES) dla wózków wahadłowych i AMR składa się z trzech filarów: Movu ops zarządza wszystkimi operacjami i przyjmuje zamówienia z systemu klienta wyższego poziomu i przygotowuje je dla wieży Movu tower. Ta z kolei sprawdza dostępne zasoby, wybiera najbardziej odpowiedni wózek wahadłowy lub pojazd AMR i wysyła zlecenie do Movu pilot, zapewniającego wykonanie zlecenia na poziomie poszczególnych wózków wahadłowych lub pojazdów AMR.

Autonomiczne podsystemy jako rozwiązanie
Technologie w portfolio mogą być oferowane jako rozwiązanie jako samodzielne produkty lub technologie zintegrowane w jeden autonomiczny podsystem, z komponentami obejmującymi regały, wózki wahadłowe lub AMR, oprogramowanie, Wi-Fi oraz komisjonowanie, które mogą zwiększyć wydajność pracy klienta, odporność na zakłócenia i poziom usług. Standaryzacja i uproszczenie są istotną częścią Movu Robotics, a jego modułowe systemy działają jako zestaw elementów konstrukcyjnych służących do zminimalizowania złożoności i kosztów aktualizacji.


Zobacz także

Spedycji morskiej najmniej przeszkadzają wysokie fale na morzu
NovoZip – nowa szybkobieżna brama marki Novoferm
Najciekawsze oferty najmu na jednej platformie
Wywiad z Karoliną Tokarz, Dyrektorem Naczelnym PROMAG
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów