Przejdź do artykułu
2023-09-21 | W magazynie

Jak wynająć magazyn i gdzie szukać ofert?

Każdy przedsiębiorca zarządzający firmą produkcyjną potrzebuje dostępu do przestrzeni magazynowej. W zależności od rozmiarów oraz zakresu prowadzonej działalności, indywidualnie ustala się wielkość powierzchni składowania oraz jej podział na kilka lokalizacji. Zdarza się, iż funkcjonowanie firmy w danym regionie nie wymaga budowy własnego obiektu – wtedy to wynajem stanie się najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak w tej kwestii zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, o których postaramy się nieco szerzej opowiedzieć w poniższym wpisie. Zapraszamy!

Znalezienie dogodnej lokalizacji i konkretnego rodzaju magazynu

Liczba dostępnych w naszym kraju magazynów pod wynajem jest spora, przez co raczej żaden przedsiębiorca nie będzie miał problemu z ich znalezieniem. Najczęściej są one zlokalizowane na obrzeżach dużych miast, w niedalekim odstępie od dróg krajowych czy nawet autostrad. Raczej nie ma potrzeby szukania hal do składowania w ścisłym centrum, które jak można się domyślić nie posiada zbyt dużej powierzchni magazynowej.

Dzięki mapom internetowym, raczej nie ma problemu z oszacowaniem dokładnej lokalizacji takiego obiektu. Znacznie większym wyzwaniem dla przedsiębiorcy okazuje się wybór klasy samego magazynu. W ogólnym zestawieniu istnieje sześć grup oznaczonych konkretnymi literami wg. alfabetu oraz dołączonymi do nich znakami specjalnymi (A+, A, B+, B, C, D). Jak można się łatwo domyślić, to właśnie pierwsze oznaczenie symbolizuje najlepszą klasę magazynu, m.in. położonego w dobrej lokalizacji oraz wyposażonego w halę o wysokości minimum 13 metrów.

jak wynajac magazyn 02

Gdzie szukać ofert i informacji o magazynach?

Wielu przedsiębiorców dysponujących halami do składowania często nie wykorzystuje całej zgromadzonej w nich przestrzeni. Chcąc ułatwić pracę innym właścicielom firm oraz zarobić nieco więcej pieniędzy, oferują oni swoje magazyny na wynajem. Jest to możliwe głównie dzięki dedykowanym platformom pokroju 4SHELF – zarządzający biznesem użytkownicy mogą szukać ofert najmu, a także wystawiać tam swoje własne ogłoszenia. To czynność wbrew pozorom bardzo prosta i znacznie skracająca cały etap poszukiwań wynajmujących na własną rękę. Co więcej, wszystkie warunki najmu opisane są już na platformie, a ilość ogłoszeń sprawia, że przedsiębiorcy mają w czym wybierać.

Skrótowy proces najmu magazynu

Do podstawowych w tej kwestii czynności należy znalezienie konkretnej przestrzeni poprzez właśnie platformę 4SHELF. O lokalizacji i klasach magazynów wspominaliśmy już wcześniej, przez co nie ma potrzeby powtarzania tego samego po raz drugi. Wielkość powierzchni określana jest w sposób prosty i zrozumiały dla każdego – uwzględnia ona ilość mieszczących się na niej europalet. Przy zdecydowaniu się na najem określonej przestrzeni, warto wybrać się w owe miejsce w celu sprawdzenia jego stanu oraz samych warunków składowania. Ma to szczególne znaczenie przy towarach wymagających chociażby zaniżonej temperatury bądź wrażliwych na wilgoć.

W ramach platformy 4SHELF umowa generuje się automatycznie po dodaniu dodatkowych ustaleń między Gospodarzem a Rezerwującym, a warunki umowy są określone w Regulaminie działania Serwisu. Co warto mieć na uwadze, w ramach serwisu nie ma comiesięcznego abonamentu za wynajem. Warto więc skorzystać z ich usług i uprościć proces wynajmowania swojego magazynu czy też poszukiwania miejsc do magazynowania swoich towarów.

4SHELF jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.


Zobacz także

Wywiad z Andrzejem Bobińskim, Pawłem Bobińskim i Pawłem Klimczewskim z firmy Logifact-Systems
Jakie są metody wczesnej diagnostyki detekcji łożysk w urządzeniach przemysłowych?
Bezpieczeństwo w środowisku produkcyjnym polega na zapobieganiu nagłym zdarzeniom
Brama magazynowa to nie jest wyłącznie zabezpieczenie otworu w ścianie budynku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PepsiCo przedłuża najem w Logicor Mszczonów
Savills doradzał dostawcy technologii dla motoryzacji
Hillwood Polska kończy rozbudowę dróg koło Konina
7R wynajął aż 13 tys mkw. Grupie Mercator Medical

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów