Przejdź do artykułu
2021-06-09 | W magazynie

Element Logic automatyzuje hiszpańskie magazyny

Jako wiodący na świecie pod względem wdrożonych w 2020 roku instalacji partner AutoStore, Element Logic ogłasza otwarcie nowego biura w Barcelonie, na czele którego stanie Albert Vidal.

Po 2020 roku z obrotem przekraczającym 100 mln euro, najlepszym wynikiem w swojej 35-letniej historii, Element Logic prezentuje się w Hiszpanii jako jeden z liderów zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych. Z ponad setką wdrożonych systemów automatycznego składowania i kompletacjiElement Logic jest najbardziej doświadczonym partnerem AutoStore w Europie.

AutoStore umożliwia 75-procentową redukcję śladu węglowego w porównaniu z ręcznymi magazynami. Jednocześnie dziesięciokrotnie zwiększa wydajność kompletacji, przygotowując setki lub tysiące zamówień w każdej godzinie.

Widzimy wyraźny wzrost w Europie. Coraz więcej firm chce automatyzować swoje magazyny. Oferujemy dekady doświadczenia i najnowocześniejsze, najbardziej atrakcyjne rozwiązania na rynku. Jesteśmy gotowi na nadchodzący wzrost – mówi Dag-Adler Blakseth, CEO Element Logic.

Z dumą ogłaszamy otwarcie naszego biura w Hiszpanii. Dzięki profesjonalnemu, 20-letniemu doświadczeniu Alberta w hiszpańskich i niemieckich firmach technologicznych z branży logistycznej, jesteśmy pewni, że zostanie nam zapewniony rozwój i wzrost, których potrzebujemy.

vidal Potrzeby na rynku zmieniają się szybko i stają się tak wymagające, że wdrożenie technologii i automatyzacja są kluczowe – mówi Albert Vidal, Managing Director w Element Logic Spain. – Nie jest to już kwestia zwiększania konkurencyjności, ale przetrwania biznesu. Klienci zawsze wybiorą firmę, której produkty będą dostępne i gotowe do dostarczenia w najszybszy i najsprawniejszy sposób – dodaje. 

Ocena nowego szefa Element Logic w Hiszpanii jest wynikiem jego bogatego doświadczenia zdobytego w firmie Mecalux, gdzie zajmował stanowisko dyrektora działu oprogramowania, kierując zespołem w całej Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej. Odpowiedzialny był za optymalizację działań e-commerce, dystrybucji czy magazynów produkcyjnych.

Więcej technologii, by sprostać wyzwaniom logistyki 4.0

Rozwiązania Element Logic są skrojone dla biznesów z wysoką aktywnością w zakresie przygotowywania i kompletacji zamówień dla m.in. e-commerce, sprzedaży detalicznej i wielokanałowej, dostawców części i części zamiennych, operatorów logistycznych i 3PL oraz branży spożywczej.

Albert Vidal jest przekonany o wielkim potencjale, jakie firmy z tych sektorów oferują w zakresie wdrażania nowych technologii do logistyki i magazynowania. Obserwuje on także dwa trendy, które zwiększą znaczenie AutoStore i zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych wdrażanych przez Element Logic:

Z jednej strony wzrost e-commerce prowadzi do wyższych wymagań w zakresie usprawniania logistyki i przystosowania do nowej rzeczywistości rynkowej. – To prawda szczególnie dla firm z branż sportowej, elektronicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej i modowej, które doświadczyły szczytowego popytu, kiedy wielkość zamówień w jednym tygodniu była taka sama, jak w ciągu dwóch miesięcy poprzedniego roku. By utrzymać wysoki poziom obsługi klienta, wzrost ten wymaga wydajnej i wolnej od błędów logistyki – mówi Vidal.

Drugi czynnik to struktura hiszpańskiego rynku nieruchomości, „gdzie gruntów jest coraz mniej, a czynsze stale rosną, osiągając cenę ponad 7 euro za metr kwadratowy miesięcznie w najlepszych lokalizacjach”. Pogłębia to rosnące zapotrzebowanie na miejskie platformy dystrybucyjne lub zlokalizowane w miastach centra mikrofulfillment.

Dzięki AutoStore Element Logic oferuje idealne rozwiązanie dla firm z intensywnym procesem przygotowywania zamówień przy najmniejszej możliwej powierzchni. Model, który został gruntownie zweryfikowany na podstawie ponad 100 wdrożeń w całej Europie, obecnie wprowadzamy na rynek iberyjski – podsumowuje Armin Gesslein, Executive VP Central & Southern Europe.


Zobacz także

Współpraca Koch Industries i Mobile Industrial Robots
Magazyny w Gądkach nie zmieniają właściciela
Projekt Tristar rośnie w siłę
Wywiad z ekspertem ds. Brexitu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Coboty – roboty współpracujące w przestrzeni produkcyjnej
AXI IMMO doradcą specjalisty w branży druku i IT
DACHSER zdobywa doświadczenie z autonomicznymi wózkami
Inwestycje w robotyzację bardziej korzystne cenowo

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów