2019-10-14 | W magazynie

Potencjał do wykorzystania

Potencjalne spektrum zastosowań hal namiotowych jest bardzo szerokie. Ich wykorzystanie uzależnione jest bardziej od świadomości klienta niż ograniczeń konstrukcji. Stąd też nie dziwi, że przekrój firm i organizacji, użytkujących hale namiotowe Pol-Planu jest rozległy.
Aluminiowe konstrukcje dowolnej długości o segmentowej budowie i rozpiętości do 50 metrów oraz wysokości do 15 metrów w szczycie, umożliwiają zbudowanie zarówno prostej hali magazynowej, jak i rozległego kompleksu logistycznego czy przemysłowego. Portowe centra logistyczne użytkują hale Pol-Planu z poszyciem z PCV, czego najlepszym przykładem może być obiekt o wymiarach 40x75x6 m zrealizowany dla Deutsche Bahn Polska. Służy on do składowania rudy aluminium. Z kolei termoizolowane hale z płyty warstwowej z dachem pompowanym do przechowywania nawozów sypkich, mogą być świetnym rozwiązaniem w przypadku zabezpieczenia przed wilgocią (Gryf Stevedoring - centrum logistyczne w porcie szczecińskim). Natomiast połączony kompleks trzech hal namiotowych bez poszycia ścian wewnętrznych funkcjonuje jako hala magazynowa styropianu francuskiej firmy Isol-Pro. Trzy hale, każda o rozpiętości 25 m, dały w efekcie obiekt o wymiarach 75x40x5 m. Na koniec warto wspomnieć, że jedna z największych hal aluminiowych (44x105x4,5 m), zrealizowanych w ostatnich latach w Europie, powstała niedawno dla polskiego producenta mebli. Hala będzie docelowo wyposażona w dach pompowany z PCV, który zapewnia najlepszą, dostępną dla tego typu obiektów termoizolację dachu.

Należy także dodać, że hale namiotowe Pol-Planu funkcjonują również jako tymczasowe, mobilne magazyny dla firm montujących elektrownie wiatrowe we Włoszech.

Wartość dodana

W przypadku Pol-Planu niezwykle istotnymi wyróżnikami są jakość, walory użytkowe wieloletnich hal namiotowych, które mogą być realną alternatywą dla tradycyjnie budowanych obiektów. Zaletą jest także serwis posprzedażowy. Pol-Plan oferuje hale namiotowe projektowane zawsze zgodnie z aktualnymi normami (m.in. PN-EN 13782:2015-07), co gwarantuje wymaganą wytrzymałość konstrukcji. Na rynku można niestety spotkać konstrukcje hal namiotowych, projektowane według nieaktualnych norm 13782:2005 i PN-EN 13782:2007, co ma realny wpływ zarówno na cenę jak i parametry wytrzymałościowe.

W przypadku hal namiotowych klient zgodnie z prawem może zamówić halę w wersji ekonomicznej zaprojektowaną do maksymalnych obciążeń śnieżnych 0,85kN/m2. Jednak większość dużych hal namiotowych Pol-Planu projektowana jest tak, aby aluminiowa konstrukcja hali była dostosowana do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych tak jak w tradycyjnie budowanych obiektach.

Ma to istotne znaczenie dla klientów zamawiających duże, termoizolowane hale z poszyciem ścian z płyty warstwowej i dachem pompowanym, które mają spełniać funkcję w pełni wyposażonych obiektów magazynowych czy hal przemysłowych. Warto tutaj dodać, że hale namiotowe Pol-Planu stoją w lokalizacjach bardzo wymagających pod względem opadów śniegu i siły wiatru w krajach skandynawskich i Alpach gdzie obciążenia śnieżne wynoszą 250 - 300kg/m².

Nieograniczone możliwości

Wymagające realizacje, to specjalność Pol-Planu. Hala namiotowa może być zimnym magazynem z PCV, jak i rozbudowanym kompleksem logistycznym składającym się z połączonych, termoizolowanych hal, wyposażonych w bramy, drzwi, okna, orynnowanie, doki załadunkowe, systemy wentylacji i ogrzewania. Czas wykonania takiego obiektu jest absolutnie nieporównywalny do tradycyjnych technologii budowlanych i jest liczony nawet w dniach!

Jako podłoże, w zależności od wymagań, wystarczy wyrównana i utwardzona powierzchnia, kostka brukowa, w przypadku większych hal stosowane są betonowe stopy fundamentowe lub lekkie fundamenty betonowe.

Także koszt inwestycji jest niezwykle atrakcyjny biorąc pod uwagę porównywalne walory użytkowe. W łańcuchu wartości firmy Pol-Plan bardzo ważną rolę odgrywa logistyka, własny transport, który pozwala na sprawną, jednoczesną obsługę montażu hal w całej Europie.

kompleks magazynowyKompleks magazynowy firmy Gryf Stevedoring, składający się z trzech termoizolowanych hal namiotowych z dachem pompowanym.

 

hala magazynowa dach pompowany4Wnętrze termoizolowanej hali z dachem pompowanym. Podłoże wykonane z kostki brukowej.

 

namiot magazynowy
Namiot magazynowy z PCV o wymiarach 40x75x6 m, zrealizowany Deutsche Bahn Polska.

 

hala namiotowa magazynowa konstrukcjaSzkielet hali namiotowej o wymiarach 44x105x4,5 m. W tle hala namiotowa z dachem pompowanym.

 

 


Zobacz także

Innowacje w urządzeniach Haulotte poprawiające bezpieczeństwo, ergonomię i gospodarowanie energią
Lider produkcji stalowej z systemem ERP od Sente
Bariery ochronne zwiększające powierzchnię składowania towarów
Dziesięć lat firmy MalowanieLinii.pl w Polsce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rozmowa z Benedyktem Bródką, właścicielem firmy POL-PLAN
Czy hale namiotowe wyprą z rynku tradycyjne magazyny?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA