Przejdź do artykułu
2021-12-09 | Łańcuch dostaw

Pełna kontrola awizacji dostaw

Zarządzanie procesem awizacji ma ogromny wpływ na sprawne realizowanie dostaw oraz wydań. Oprogramowanie dedykowane do tworzenia harmonogramów pracy magazynu tzw. okien czasowych oraz zarządzania procesem awizacji znacznie podnosi efektywność wielu przedsiębiorstw produkcyjnych oraz logistycznych w Polsce i Europie.

Yard Managment System (YMS) jest to system informatyczny, którego przeznaczeniem jest zarządzanie przestrzenią składowania. Umożliwia on wyrównanie obciążenia magazynu, a także zlikwidowanie kolejek pojazdów przed magazynem czy zakładem produkcyjnym. Oprogramowanie YMS umożliwia rejestrację wszystkich wizyt w oddziale firmy. Dodatkowo pozwala na kontrolę ich celu, czasu trwania czy przebieg. Możliwe jest również koordynowanie dostępu do zasobów takich jak parkingi, doki, wagi. Dzięki zastosowaniu przez przedsiębiorstwa programu awizacyjnego zapewnia się kontrahentom oraz firmą transportowym w tym kierowcom lepszą obsługę.

System awizacyjny pozwala na kreowanie oraz zarządzanie harmonogramem załadunków i rozładunków w magazynach. Dzięki definiowaniu okien czasowych z łatwością nadzoruje się pracą magazynu, a także transportami.

Jednym z topowych polskich softwarehouse-ów dostarczających oprogramowanie B2B jest spółka SoftwareStudio, która działa nieprzerwanie od 2008 roku. Flagowym rozwiązaniem firmy stał się program do awizacji dostaw Studio VSS.NET

Jest to system, który w znaczącym stopniu upraszcza proces awizacji, automatyzując go. Program pozwala na kontakt magazynu z kontrahentami, przewoźnikami oraz kierowcami za pomocą wiadomości e-mail oraz SMS. Oprogramowanie obsługiwane jest przez przeglądarkę internetową, dzięki czemu zminimalizowano wymagania sprzętowe w przedsiębiorstwie wdrażającym system.

Studio VSS.NET pozwala na automatyczne określenie trwania awizacji dla transportu na podstawie zdefiniowanych danych. Użytkownicy działu logistyki mogą dokonać zmiany czasu, który został przeznaczony na rozładunek czy załadunek. Istotną opcją jest wykorzystanie kalendarzy, które w sposób przejrzysty prezentują czas trwania awizacji oraz planowane obłożenie ramp oraz magazynów.

Program firmy SoftwareStudio pozwala na pełen dostęp do historii awizacji, a także wszystkich niezbędnych dokumentów związanych z awizacjami. Dostępna jest opcja dodawania i zarządzania załącznikami, którymi mogą być zdjęcia lub inne pliki o określonym rozszerzeniu. Korzystając z programu Studio VSS.net można wygenerować raporty, tworzyć zestawienia, które podsumowują wybrane działania oraz dane.

Rozwiązanie klasy Yard Management System, które w swojej ofercie posiada przedsiębiorstwo SoftwareStudio pozwala na optymalizację obłożenia samochodów na terenie przedsiębiorstwa. VSS.NET wyrównuje obciążenie magazynu, system prowadzi rejestr wizyt, kontroluje ich czas i przebieg. Dokonuje rejestracji awizacji oraz definiuje zasoby takie jak rampy, doki czy wagi.

softwarestudio logistyczny.com 850x638px Obszar roboczy 1 1

System awizacji dostaw i nie tylko można przetestować już teraz na stronie: demo.softwarestudio.com.pl


Zobacz także

Fronius poszerza gamę produktów o nowe systemy
Jak będzie wyglądała fabryka przyszłości?
Niezastąpione narzędzie w wielu zastosowaniach
IX edycja projektu In4Log na targach logistycznych Modernlog w Poznaniu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kiedy robot przemysłowy w pełni wpisuje się w koncepcję Przemysłu 4.0?
Łatwe zarządzanie wyposażeniem floty z Inspecto
Koszty głównym blokerem wdrażania rozwiązań IT
Integracja systemu TMS SOOT i platformy Trans.eu

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów