Przejdź do artykułu
2021-06-16 | Kaizen&Lean

Przemysł 4.0 pod lupą

Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 zostało uruchomione przez firmę APA Group w Gliwicach. Projekt ma charakter edukacyjny. Jest skierowany do sektora przemysłowego, a w szczególności MŚP. Pokazuje technologie Przemysłu 4.0 w rzeczywistym użyciu i uczy analizy kluczowych danych produkcyjnych.

Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 jest szansą dla firm na sprawdzenie nowoczesnych rozwiązań, na których opiera się koncepcja Przemysłu 4.0, jak np. IoT, big data czy machine learning, zanim w nie zainwestują.

Stacja produkcyjna w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 pozwoli zaproszonym gościom zarówno na miejscu w Gliwicach, jak i w pełni przez Internet wybrać przykładowy produkt, nadać mu cechy charakterystyczne, a następnie wytworzyć go, monitorując w czasie rzeczywistym każdy etap procesu produkcyjnego z zastosowaniem takich elementów jak IoT, Big Data, machine learning. Po zakończonym cyklu użytkownik (manager, pracownik utrzymania ruchu, planista) otrzyma przyjazny raport z oznaczeniem wskaźników jakości, wydajności, kosztów, czy zużycia energii i CO2. Pozwala to na precyzyjne oszacowanie, ile tak naprawdę kosztuje wyprodukowanie jednego komponentu. Tak szybka analiza danych i w tak szerokim zakresie nie była do tej pory dostępna dla sektora MŚP w Polsce.

image processing20210615 3602 1371qfm

W całej Europie zmienił się łańcuch dostaw, co jest dla małych i średnich firm olbrzymią szansą. Mogą ją wykorzystać dzięki technologii, jednak żeby chciały pójść tą drogą, musimy im pokazać, że to jest efektywne, przystępne cenowo i opłacalne – podkreśla Artur Pollak, prezes zarządu APA Group

Centrum realizowane jest m.in. pod patronatem: Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Politechniki Śląskiej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie APA Group.


Zobacz także

Kolejne stacje tankowania LNG w sieci UTA
Dobre wieści dla pracowników Amazon
Skandynawska firma transportowa rozwija flotę
Dostawca usług telematycznych ogranicza ślad węglowy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Przedsiębiorcy wybierają samochody kierując się ceną
Coboty – roboty współpracujące w przestrzeni produkcyjnej
Systemy APS – jak w inteligentny sposób planować produkcję?
Sieć Biedronka inwestuje w system beaconów IOT

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów