Przejdź do artykułu
2022-10-20 | Wymiana doświadczeń

Ulga na robotyzację 2022 – EY i KUKA wyjaśniają

Ulga na robotyzację to dla wielu przedsiębiorstw szansa na rozwój biznesu. Pojawiły się nowe interpretacje dotyczące kwestii, które w styczniu budziły u wielu wątpliwości – ponownie wytłumaczą je eksperci EY i KUKA.

Zastosowanie ulgi na robotyzację pozwala na dodatkowe rozpoznanie 50% kosztów inwestycji (poprzez zwiększenie o 50% podatkowych odpisów amortyzacyjnych). Po dziewięciu miesiącach od dnia jej wprowadzenia w ramach Polskiego Ładu organy podatkowe wydały pierwsze interpretacje na temat tej preferencji. Nowa praktyka może przynieść spore korzyści również dla tych przedsiębiorców, którzy dokonali inwestycji w roboty przed 2022 r.

Styczniowy webinar „Ulga na robotyzację – dla kogo i dlaczego warto?” przeprowadzony przez specjalistów KUKA i EY w styczniu 2022 r. spotkał się z ogromnym zainteresowaniem odbiorców. Podczas spotkania online nasi eksperci odpowiedzieli na nurtujące uczestników pytania i rozwiali większość wątpliwości dotyczących ulgi na robotyzację – jednak, w oczekiwaniu na praktykę organów podatkowych, kilka zagadnień pytanie pozostało bez jednoznacznej odpowiedzi.

Dziś – dzięki nowym interpretacjom dyrektora KIS – znamy już odpowiedzi na pytania:

  • Czy ulga na robotyzację obejmuje także stare inwestycje?
  • Czy zapłata zaliczki przed wejściem w życie ulgi (np. w 2021 r.) pozbawia przedsiębiorcę prawa do skorzystania z tej ulgi?

KUKA ponownie zaprosiła eksperta EY Polska – Lucynę Bluszcz – aby pomogła w zrozumieniu najnowszych interpretacji. Zobacz wideo:


Zobacz także

Największe rynki e-commerce w Europie centralnej
Dassault Systèmes identyfikuje kluczowe umiejętności do wprowadzania innowacji
Savills rozwija ofertę zakupu i sprzedaży gruntów
Dołącz do konferencji Kod Innowacji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hardis Group z dużymi planami na 2023 rok
DKV rozszerza sieć punktów ładowania samochodów
Rozwój w logistyce od 75 lat

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów