Przejdź do artykułu
2023-10-18 | Nowości dla TSL

Premiera najnowszej wersji systemu logifact®TMS

Logifact-Systems, renomowany projektant logistyczny oraz jeden z liderów rynku WMS w Polsce, wprowadza do oferty logifact®TMS – system zarządzania transportem, stworzony z myślą o potrzebach firm produkcyjno-handlowych i usługowych, które zajmują się samodzielnym planowaniem i organizacją transportu towarów.
Systemy zarządzania transportem, znane w branży transportowej, spedycyjnej i logistycznej jako TMS, służą do zarządzania łańcuchem dostaw i rozwiązywania kluczowych problemów logistycznych. Taki system zwiększa efektywność planowania transportu poprzez identyfikację optymalnych tras do realizacji transportu, uwzględniających koszty paliwa, długość trasy czy liczbę stopów. Oprogramowanie tej klasy pomaga zatem efektywnym zarządzaniu trasami i transportem, planowaniu zasobów oraz kontrolowaniu tras dostaw, co z kolei prowadzi do minimalizowania kosztów operacyjnych, poprawy obsługi klienta oraz zwiększenia konkurencyjności firmy na rynku.

logifact®TMS – całkowita modernizacja

Choć logifact®TMS to nowość w portfolio produktowym Logifact-Systems, firma już wcześniej dysponowała systemem zarządzania transportem. – logifact®TMS to jednak zupełnie nowy produkt. Dotychczasowy system TMS, którym dysponowaliśmy, został całkowicie zmodernizowany na każdym poziomie – od warstwy technologicznej, interfejsu graficznego oraz funkcjonalności. Pod kątem technologicznym całkowicie bazowaliśmy na wdrożonej w zeszłym roku najnowszej, szóstej wersji naszego systemu WMS – mówi dr inż. Andrzej Bobiński, Prezes Zarządu, Logifact-Systems.

logifact TMS 2

Nowoczesne technologie i uniwersalność

System TMS od Logifact-Systems bazuje na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych (C#/.Net, DevExpress, FastReports, MSSQL), zapewnia kompatybilność z aktualnymi oraz przyszłymi technologiami, a ponadto posiada nowoczesny interfejs graficzny, w którym poprawiono ergonomię pracy i który jest wyposażony w możliwość wizualizacji tras na mapie. – Nasz TMS można implementować na szereg różnych sposobów – może być wykorzystany jako podsystem do systemu WMS, który planuje wyjazdy, jak i model, w którym TMS znajduje się pomiędzy systemami ERP i WMS i rozdziela zadania do tych drugich, planując ich pracę. Nasza aplikacja jest także zintegrowana z Emapą, dzięki czemu klient ma dostęp do szerokiej palety narzędzi, opartych o zaawansowane, udoskonalane przez lata algorytmy. Pozwala to na jeszcze efektywniejsze zarządzanie transportem i jego optymalizację związanych z nim procesów – zwraca uwagę dr inż. Andrzej Bobiński, Prezes Zarządu, Logifact-Systems.

Pierwsze wdrożenia

System logifact®TMS został już wdrożony w firmie ATLAS – jednego z wieloletnich klientów firmy Logifact-Systems. – Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem. Jesteśmy już w trakcie kolejnych wdrożeń, a przed nami jeszcze kolejne. Warto zaznaczyć, że na polskim rynku nie ma zbyt wielu providerów dostarczających zarówno systemy zarządzania magazynem, jak i systemy TMS. To zaledwie kilka firm na rynku – dodaje dr inż. Andrzej Bobiński, Prezes Zarządu, Logifact-Systems.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

20-lecie logistyki kontraktowej DB Schenker i AMBRA
Mobilne roboty podczas pokazów na żywo w Warszawie
Jakie korzyści może przynieść firmie system Workflow?
Kuehne+Nagel wprowadza insetting węglowy dla HVO
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów