Przejdź do artykułu
2021-12-15 | Nowości dla TSL

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Volkswagen Caddy piątej generacji – samochód marki Volkswagen Samochody Dostawcze produkowany wyłącznie w polskich zakładach Volkswagen Poznań, po przejściu serii testów zderzeniowych Euro NCAP, otrzymał ocenę pięciu gwiazdek.

Najwyższy wynik: pięć gwiazdek przyznanych przez Euro NCAP dla najnowszej, piątej generacji produkowanego w zakładach Volkswagen Poznań rodzinnego MPV, to najlepsza ocena w tym rankingu. To również wynik o jedną gwiazdkę wyższy niż w przypadku poprzedniej generacji. Wymagania stawiane przez konsorcjum badawcze w zakresie przeprowadzanych testów zderzeniowych były i są z biegiem lat coraz bardziej rygorystyczne i coraz szerzej zakrojone.

– Jestem niezwykle dumny i szczęśliwy, że produkowany w Polsce, w zakładach Volkswagen Poznań, Volkswagen Caddy 5 uzyskał najwyższe noty Euro NCAP związane z bezpieczeństwem. To zasługa nie tylko tego świetnego samochodu, ale również całej naszej załogi i polskich poddostawców, którzy dbają o to, by wytwarzany przez nich produkt niósł ze sobą najwyższą jakość – jakość godną zakładów Volkswagen Poznań – podkreśla Dietmar Mnich, prezes zarządu spółki Volkswagen Poznań. – Produkcję Caddy 5 rozpoczęliśmy rok temu, od tego momentu z taśmy produkcyjnej w Poznaniu zjechało 86 400 egzemplarzy tego modelu. Volkswagen Poznań jest jedyną na świecie fabryką, w której powstaje Caddy.

Piąta generacja Caddy, którego od początku, od pierwszej generacji, wyprodukowano już ponad trzy miliony egzemplarzy, po raz pierwszy uzyskała w testach pięć gwiazdek i tym samym znalazła się w wąskim gronie najwyżej ocenionych samochodów osobowych w 2021 roku. Mimo zaostrzonych wymogów testowych, Caddy w wersji osobowej okazał się być o gwiazdkę lepszy w stosunku do poprzedniego modelu. W porównaniu z innymi małymi MPV w segmencie A, wyznaczył również znacznie wyższy poziom odniesienia dla wszystkich swoich rywali.Ze szczegółowego raportu z testów Euro NCAP wynika, że Caddy 5 uzyskał na przykład 84-procentowy wynik w zakresie ochrony osób dorosłych i 82-procentowy w zakresie ochrony dzieci. Również w zakresie systemów bezpieczeństwa zamontowanych w pojeździe Caddy 5 uzyskał wysokie noty. W zakresie bezpieczeństwa biernego, nowe rozwiązania, takie jak poduszki powietrzne chroniące głowę we wszystkich rzędach siedzeń (niezależnie od tego, czy pojazd jest 2-, 5- czy 7-miejscowy) oraz ochrona pasażera w przypadku zderzenia bocznego, przyczyniły się do spełnienia przez Caddy 5 nowego poziomu specyfikacji Euro NCAP. W sytuacji awaryjnej, system ochrony pasażera napełnia poduszkę powietrzną umieszczoną pomiędzy pasażerem, a kierowcą siedzącymi z przodu. Ponadto, dzięki bezprzewodowej transmisji danych, funkcja bezprzewodowego ostrzegania pasażerów Caddy 5 o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa jest możliwa również w przypadku demontowanych siedzeń, jakie w tym modelu występują.

Caddy 5, wszechstronny samochód marki Volkswagen Samochody Dostawcze, bazuje na modułowej platformie dla samochodów z silnikiem umieszczonym poprzecznie – MQB, stosowanej również w Volkswagenie Golfie. Dzięki temu, w Caddy 5 zastosowano wiele nowych rozwiązań technicznych, które sprawiają, że jest on jeszcze bardziej praktyczny i wydajny .

Organizatorem i edytorem wyników badań bezpieczeństwa nowych modeli samochodów osobowych jest konsorcjum Euro NCAP, w którego skład wchodzą europejskie ministerstwa odpowiedzialne za drogi i autostrady, stowarzyszenia motoryzacyjne i automobilkluby, organizacje branżowe firm ubezpieczeniowych oraz instytuty badawcze. Szczegółowe informacje dotyczące uzyskanych w nich wynikach Caddy 5, znaleźć można oficjalnym rankingu bezpieczeństwa VW Caddy 2021.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

FedEx wdrożył opakowania wielokrotnego użytku
GLS Poland zdobywcą Złotego Godła
Jakie są prognozy kursu funta na 2021 i 2022 roku?
Zakup robota teraz jeszcze prostszy z KUKA
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Arvato realizuje obsługę logistyczną firmy GUESS
Przedsiębiorcy wybierają samochody kierując się ceną
Renault globalnie adaptuje platformę 3DEXPERIENCE
Branża motoryzacyjna walczy z rosnącą inflacją

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów