2019-02-13 | Nowości dla TSL

Wanzl na targach LogiMAT w Stuttgarcie zaprasza na swoje stoiska

Podczas targów LogiMAT w Stuttgarcie Wanzl zaprezentuje kolejne elementy koncepcji „Dynamic Material Handling” oraz rozwiązania na potrzeby efektywniejszej organizacji wewnętrznych procesów logistycznych i odciążenia pracowników. A potencjał optymalizacji często zależy od detali.
1. PROGLOVE MARK – inteligentna rękawica ze skanerem kodów kreskowych

Zintegrowany skaner kodów kreskowych na inteligentnej rękawicy ProGlove Mark zapewnia operatorowi swobodę, komfort i ergonomię ruchów podczas prac magazynowych.

Zarówno w przypadku skomplikowanych etapów produkcji na taśmie produkcyjnej, jak i pobierania niewielkich części w hali magazynowej: w zastosowaniach przemysłowych w przebiegu procesu liczy się każda sekunda. Inteligentna rękawica ProGlove zastępuje tradycyjny skaner z uchwytem pistoletowym, pozwalając pracownikom magazynu wykonywać swoje zadania szybciej, bezpieczniej i bardziej ergonomicznie.

Funkcję skanowania uruchamia nacisk wywierany na wyzwalacz umieszczony w materiale, z którego wykonana jest rękawica. Pracownik otrzymuje bezpośrednią informację zwrotną na temat poszczególnych etapów procesu w formie dźwiękowej, dotykowej i wizualnej. Ma to pozytywny wpływ zarówno na wydajność, jak i jakość jego pracy.

https://www.wanzl.com/pl_PL/produkty/systemy-regalow-i-aranzacja-przestrzeni/proglove-mark/

2. MIR – robot transportowy

Automatyczny magazyn karuzelowy, wózek do kompletacji własnego projektu oraz bezzałogowe roboty transportowe firmy MiR Mobile Industrial Robots są ważnymi elementami dynamicznego systemu kompletacji opartego na zasadzie „towar do człowieka”. W ten sposób można uniknąć czasochłonnych i męczących etapów, wydajność kompletacji rośnie, a pracownicy mogą się cieszyć lepszą ergonomią.
MRI
 

Zobacz także

Roboty stanowią przyszłość intralogistyki
Osiągnięcie technologiczne pomagają zabezpieczyć ładunek
Pobierz narzędzie ułatwiające automatyzację
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA