Przejdź do artykułu
2024-06-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Chylonia Business Park w rozbudowie

Chylonia Business Park, czyli nowoczesny kompleks zlokalizowany w Gdyni, jest w trakcie rozbudowy. Odpowiada za nią firma WPIP Construction. W ramach nowej inwestycji WRI Investment powstanie hala magazynowo-usługowa o powierzchni ponad 3,5 tys. m kw. Na placu budowy wmurowany został kamień węgielny.
Chylonia Business Park w rozbudowie (Żródło: WPIP)

Chylonia Business Park to zlokalizowany przy ul. Puckiej w Gdyni kompleks, który składa się z części magazynowej (4,5 tys. m kw.) oraz biurowo-handlowej (2,8 tys. m kw.). Jego właścicielem jest WRI Investment. Dzięki rozbudowie powierzchnia kompleksu wzrośnie do 10,5 tys. m kw. Do zadań generalnego wykonawcy, czyli WPIP Construction, należy budowa hali wysokiego składowania z funkcjami: magazynową i usługową wraz z zapleczem socjalnym oraz przebudowa drogi wewnętrznej. Powierzchnie będą przeznaczone na wynajem.

DSC 9065800px 180620204

Inwestycję w Gdyni realizuje niedawno otwarty przez naszą firmę oddział regionalny z siedzibą w Gdańskumówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Mamy przekonanie, że już niedługo liczba projektów prowadzonych przez nas w północnej części Polski wzrośnie, nie tylko tych związanych z sektorem magazynowym.

Decyzja o rozbudowie Chylonia Business Park wynika z potrzeb lokalnego rynku, jak i optymistycznych danych ekonomicznych. Pomorze, a zwłaszcza rejon Trójmiasta i okolic, dynamicznie się rozwija i jest chętnie wybierane przez inwestorów doceniających potencjał regionupodkreśla Daniel Balla, prezes grupy kapitałowej WRI Investment W odpowiedzi na potrzeby rozwijającego się biznesu, rozbudowujemy biznes park, który jest jednym z kluczowych w naszym portfolio.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec tego roku, a 17 czerwca na terenie budowy odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele inwestora oraz generalnego wykonawcy.

DSC 9365800pxx 180620241

WRI Investmentgrupa kapitałowa działająca na rynku nieruchomości. Realizuje zarówno nieruchomości komercyjne (m.in. Słomińskiego Art Office, Galeria Zegrzyńska w Legionowie, Chylonia Business Park), jak i mieszkaniowe (m.in. Kamienice Szczytnicka we Wrocławiu). Nad realizacją powyższych zamierzeń czuwa doświadczona i wyselekcjonowana kadra inżynierów, architektów i specjalistów rynku nieruchomości, którzy zostali już docenieni na rynku, m.in. nagrodą za obiekt Chylonia Business Park.

WPIP Construction renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.


Zobacz także

XII edycja In4Log 2024 to lekcja magazynowej optymalizacji z wykorzystaniem najnowszej technologii
IVECO S-Way doceniony za funkcjonalność i wygląd
Savills doradzał dostawcy technologii dla motoryzacji
Pojemniki i tace do przenoszenia/przechowywania leków
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów