Przejdź do artykułu
2022-04-27 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Shim-Pol wybiera DC2 Prologis Park Warsaw-Żerań

Polska firma z branży analicznej - Shim-Pol, wynajęła 1 068 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo - biurowej w nowym budynku typu Small Business Unit w Prologis Park Warsaw-Żerań.

prologisshimpol

Shim-Pol to polska firma z branży analitycznej. Dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania do aparatury analitycznej - szerokie spektrum urządzeń i akcesoriów z obszaru m.in. chromatografii, spektroskopii, optyki, spektrometrii mas czy bioanalizatorów. W trosce o swój biznes szuka najbardziej optymalnych rozwiązań i odpowiedzialnych, godnych zaufania partnerów. Dlatego, by rozwijać swoją dystrybucję i wspierać działania operacyjne wybrał Prologis Park Warsaw-Żerań. Shim-Pol to pierwszy klient nowego warszawskiego obiektu typu Small Business Unit (SBU).

Shim-Pol zajmie powierzchnię 1 068 metrów kwadratowych. O wyborze Prologis zdecydował optymalny metraż magazynu, wysoka na 11 metrów hala, duża liczba docków rozładunkowych oraz możliwość aranżacji biura zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami Klienta.

– Szukaliśmy komfortowego miejsca, blisko naszego biura, z którego będziemy mogli prowadzić efektywną dystrybucję w Polsce. Postawiliśmy na strategiczną lokalizację, świeżość obiektu oraz jego wysoką jakość i zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które ułatwią nam prowadzenie biznesu. Dlatego wybraliśmy Prologis Park Warsaw-Żerań – powiedział Andrzej Reszka, Dyrektor Generalny  Shim-Pol.

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie magazynu i biura oświetla najwyższej jakości system LED. Budynek jest także przygotowany do wyposażenia go w świetliki, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Czujniki ruchu w pomieszczeniach socjalnych mogą być zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia oraz pomogą w prewencji COVID-19. Zwiększona nośność dachu zapewni z kolei podstawę pod systemy fotowoltaiczne, a solary posłużą m.in. do podgrzewania wody w biurach.

– SBU w Prologis Park Warsaw-Żerań to idealne rozwiązanie dla firm szukających nowoczesnej, a przy tym elastycznej powierzchni magazynowej lub produkcyjnej w strategicznej, miejskiej lokalizacji. Najnowszy budynek DC2 na terenie tego parku logistycznego oferuje 11 000 metrów kwadratowych powierzchni spekulacyjnej, która posiada wyjątkowe cechy znane z realizacji szytych na miarę. Wyróżnia się szerokimi możliwościami dostosowania wielkości i charakteru powierzchni do indywidualnych wymagań najemców i specyfiki prowadzonej przez nich działalności – dodaje Emilia Błądek, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis.

Bez względu na to, czy chodzi o rozwój biznesu, bezpośredni dostęp do największego rynku konsumenckiego w Polsce lub pozyskanie wykwalifikowanych pracowników czy elastyczną współpracę opartą na zaufaniu, korzyści są... Made in Prologis.


Zobacz także

Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Robogrant sposobem na ułatwienie robotyzacji
Odcinkowy pomiar prędkości obejmie kolejne kilometry
AsstrA prezentuje wyniki swojej pracy za 2021 r.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Alex Maksiov stworzył kolejne dzieło dla Prologis
50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku
Prologis ożywia miejską przestrzeń
Prologis dostarczy 17 000 mkw. w Łodzi dla Ziehl-Abegg

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów