Przejdź do artykułu
2022-01-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

ELI sprzedało nowe centrum logistyczne

European Logistics Investment (ELI), sfinalizowała transakcję sprzedaży Parku Tychy - projektu magazynowego ukończonego w 2021 r. Inwestycja jest w trakcie certyfikacji BREEAM i jest zlokalizowana na Śląsku, w jednym z najważniejszych obszarów logistycznych w Polsce. Jej łączna powierzchnia to prawie 61 000 mkw. Park Tychy został kupiony w ramach transakcji o wartości 59,6 mln euro przez REICO IS ČS – wiodącą czeską firmę inwestycyjną działającą w Europie Środkowej.

Inwestycja Park Tychy została ukończona we wrześniu 2021 r. i oferuje ponad 58 000 mkw. powierzchni magazynowej i 2 500 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja została zrealizowana w modelu build-to-suit, wspólnie z firmą Panattoni - partnerem strategicznym ELI i wiodącym deweloperem obiektów logistycznych w Europie. Budynek został w całości wynajęty w ramach długoletniej umowy, a najemcą jest firma z sektora handlu detalicznego.

Budynek jest w trakcie certyfikacji BREEAM i został wyposażony w ekologiczne rozwiązania, podnoszące jego efektywność, takie jak panele fotowoltaiczne, panele słoneczne podgrzewające wodę, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową, a także oświetlenie LED. Do standardów certyfikacji BREEAM dostosowane zostało także zielone otoczenie budynku, a na terenie zamontowano nowoczesne stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Lokalizacja zapewnia dogodny dostęp do autostrad A4 i A1 oraz drogi ekspresowej S1, a także autobusowego transportu publicznego. Park Tychy znajduje się również w pobliżu trzech międzynarodowych portów lotniczych (Katowice, Kraków, Ostrawa).

Górny Śląsk to ważny ośrodek magazynowy i drugi co do wielkości rynek logistyczny w Polsce, z dostępem do wykwalifikowanych pracowników, który cechuje dynamiczny wzrost, napędzany przez branżę e-commerce. Nowoczesny i ekologiczny projekt logistyczny, w sercu tego regionu, zabezpieczony długoterminową umową najmu u uznanego detalisty, z doskonałą komunikacją na terenie Śląska i Europy Środkowo-Wschodniej, to niewątpliwie świetna i bezpieczna inwestycja. Dlatego nie dziwi nas zainteresowanie tym obiektem inwestorów zagranicznych. – mówi Hubert Rossa, Senior Vice President Investments w Griffin Capital Partners odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

W procesie transakcji doradzała kancelaria prawna Greenberg Traurig.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Polski oddział Dachser zmienia lidera
Aktualnie trudniej znaleźć magazyniera niż programistę
Do 2030 produkty plastikowe mają być recyklingowane
DB Schenker organizuje charytatywny konkurs
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hellmann Polska podwaja wydajność w Strykowie
GXO i Grupa Żywiec podpisują deklarację bezpieczeństwa
Panattoni rozwija się na rynku małopolskim
Zapisz się na bezpłatny webinar firmy Aspekt

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów