Przejdź do artykułu
2021-02-16 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Chylonia Business Park najlepszą inwestycją w Gdyni

Nowoczesny obiekt biurowo-magazynowy Chylonia Business Park otrzymał nagrodę „Czas Gdyni” za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2020. To wyróżnienie przewodniczącej Rady Miasta Gdyni za najlepsze gdyńskie inwestycje.
Nagroda wręczana jest od 1995 roku. Przyznawana jest w dwóch kategoriach: inwestycje i architektura. W tym roku do konkursu zgłoszono w sumie 32 różnorodne obiekty. To spośród nich wyłoniono najlepszy – Chylonia Business Park, który został realizowany przez WRI Investment. Werdykt został ogłoszony podczas uroczystej sesji Rady Miasta w ramach obchodów 95. rocznicy nadania praw miejskich Gdyni.

– Przyznana nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że doceniona została wysoka jakość inwestycji, zgodna z najwyższymi światowymi standardami logistycznymi. Wierzymy, że będzie ona dobrze służyć gdyńskim przedsiębiorcom – mówi Daniel Balla, Prezes Zarządu WRI Investment.

Przy wyborze laureatów jury zwróciło uwagę na wpływ inwestycji na promocję miasta i rozwój turystyki, walory architektoniczne, rozwiązania proekologiczne, walory architektoniczne oraz pozytywny wpływ na wizerunek Gdyni.

Chylonia IV

Kompleks Chylonia Business Park to budynek biurowy wraz z halą wysokiego składowania, położony w dzielnicy Chylonia. Industrialne wykończenie powierzchni wspólnych, nawiązujące do lokalizacji jest ukłonem w stronę najbardziej charakterystycznych form przemysłowych występujących na tym obszarze. Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Hala magazynowa wysokiego składowania o powierzchni 4550 m² została w całości wynajęta w trakcie pierwszego etapu komercjalizacji. W biurowcu do wynajęcia pozostały ostatnie wolne lokale
o łącznej powierzchni 900 m².

– Zainteresowanie obiektem przekroczyło możliwości najmu. Dużym popytem cieszy się zwłaszcza część magazynowa. W związku z tym podjęliśmy decyzję o rozbudowie kompleksu o dodatkową halę wysokiego składowania o powierzchni blisko 4000 m². – informuje Daniel Balla.

Pierwsze prace budowlane ruszą w II kwartale 2021 roku, natomiast ich zakończenie oraz oddanie obiektu do użytku jest planowane na początek IV kwartału.


Zobacz także

Żabka inwestuje w zautomatyzowane centrum logistyczne
Panattoni dostarczy 24 500 m kw. powierzchni w Dobrzykowicach
Panattoni stawia magazyn pod Krakowem o pow. 19 tys. m kw.
W Polsce powstanie sieć parków logistycznych wartych 200 mln euro
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GLP zbudowało piąty park logistyczny w okolicach Warszawy
DWS nowym właścicielem 7R Park Poznań East II
System WMS wdrożony w rekordowym czasie
Amerykański operator TSL kolejnym klientem GLP

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów