2020-05-27 | Magazynowe inwestycje i transakcje

PEKAES zwiększa powierzchnię terminali dystrybucyjnych

PEKAES poinformował o powiększeniu powierzchni terminalowej w Oddziałach PEKAES w Krakowie i Kielcach. Nowe inwestycje Grupy w infrastrukturę sieciową umożliwią sprawną obsługę jeszcze większego potoku przesyłek drobnicowych. Pomimo trwającej epidemii, PEKAES działa zgodnie z przyjętym planem i zapowiada dalszy rozwój sieci drobnicowej w kraju oraz za granicą.

„W ramach wcześniej przyjętych planów rozwojowych Grupy PEKAES, w maju tego roku zwiększyliśmy powierzchnię terminali zlokalizowanych w Krakowie i Kielcach. Dzięki nowym inwestycjom Grupy możemy przyjąć jeszcze większy wolumen towarów, tym samym elastycznie dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów, których zainteresowanie usługami logistycznymi, po chwilowym przestoju związanym z sytuacją epidemiczną, stopniowo wzrasta”– mówi Sławomir Szema, Dyrektor Sieci Krajowej PEKAES.

Małopolski Oddział PEKAES znajduje się w pobliżu obwodnicy Krakowa. Położony na jego terenie nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A zyskał kilka nowych doków, a jego powierzchnia powiększyła się o ponad 1 000 m2 i obecnie wynosi 3 400 m2. Natomiast terminal zlokalizowany w kieleckim Oddziale PEKAES został powiększony o kolejne 1 000 m2 i cztery doki. Aktualnie  w tej lokalizacji oddano do dyspozycji Klientów ponad 3 000 m2 powierzchni terminalowej wyposażonej w 30 doków.

„Rozbudowując nasze terminale drobnicowe dbamy nie tylko o operacyjne zwiększenie ich przepustowości, ale również zapewnienie jeszcze bardziej komfortowych i bezpiecznych warunków pracy dla naszych Pracowników oraz Przewoźników, co jest szczególnie ważne w dobie epidemii, z którą mierzy się nasz kraj” – dodaje Sławomir Szema, Dyrektor Sieci Krajowej PEKAES.

PEKAES działa zgodnie z przyjętą strategią rozwoju biznesu. Na początku roku operator otworzył 20. Oddział PEKAES w Mińsku Mazowieckim. Zwiększył również powierzchnię magazynową w obszarze logistyki kontraktowej na Mazowszu, a w kwietniu oddał do dyspozycji Klientów nowy terminal w Lublinie, który jest obecnie najnowocześniejszym terminalem w sieci drobnicowej PEKAES.

Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES zapowiada dalsze inwestycje Grupy w infrastrukturę sieci dystrybucyjnej i logistycznej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Projekty magazynowe na własność, jako odpowiedź na nową podaż w czasach post COVID-19
Dachser stawia dwuhektarowy magazyn w Erfurcie
Jak będzie wyglądał rynek magazynowy po koronawirusie?
Projekt Accolade w Legnicy z finansowaniem i bez opóźnień
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

SPEDCONT uruchamia przewóz kontenerów do Korei Południowej i Wietnamu
Koncept- L wprowadził do oferty nowy terminal danych
SPEDCONT zakończył testy transportowe LNG
PEKAES otworzył oddział w Mińsku Mazowieckim
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA