2019-07-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Kolejna firma pojawi się w Kutnie

Moje Bambino – firma działająca w Europie Środkowej na rynku wyposażenia placówek edukacyjnych zakupił nowy zakład produkcyjny w Kutnie. Nowoczesny obiekt o powierzchni blisko 11 000 mkw. znajduje się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W nowym zakładzie firma będzie produkować meble oraz wyposażenie dla szkół i przedszkoli. W transakcji nabycia nieruchomości pośredniczyło AXI IMMO

Moje Bambio jest polską firmą o międzynarodowym zasięgu, która zapewnia kompleksową obsługę żłobków, przedszkoli i szkółoferując szeroką ofertę produktów, które umożliwiają aranżowanie nowoczesnych, estetycznych i bezpiecznych pomieszczeń sprzyjających edukacji dziecka. W ofercie firmy znajduje się 16 tys. produktów. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje oddziały w 5 krajach w Europie.

Nieruchomość o powierzchni 10 930 mkw. w Kutnie jest piątym zakładem produkcyjnym firmy w Polsce. Obiekt został zakupiony od firmy Mondi - międzynarodowego producenta innowacyjnych i zrównoważonych opakowań i papieru, który ogłosił wstrzymanie produkcji w 2017 r. Inwestycja położona jest na działce o powierzchni 6,7 ha, co daje możliwość niemal dwukrotnej rozbudowy zakładu.

Ze względu na dynamiczny rozwój firmy i potrzebę zwiększenia mocy produkcyjnych poszukiwaliśmy wysokiej jakości nieruchomości przemysłowej, która pozwoliłaby na uruchomienie procesu produkcyjnego w kilka miesięcy. Obiekt w Kutnie wpisuje się w naszą strategię, w pełni spełnia również wymagania techniczne oraz daje możliwość powiększenia zakładu w przyszłości – komentuje Maciej Kapica, Prezes Zarządu Moje Bambino.

„Klient miał jasne kryteria dotyczące transakcji, ważny był czas, jakość oraz miejsce na ekspansję. Obiekt w Kutnie doskonale wpisał się w te kryteria. Dodatkowym atutem jest jego położenie relatywie blisko siedziby głównej firmy w Łodzi” – komentuje Hubert Wojtera, Industrial & Logistic Senior Consultant z AXI IMMO.

„Cieszymy się, że Moje Bambino zdecydowało się na zakup zakładu produkcyjnego od firmy Mondi. Kutno to miasto z dużym potencjałem zarówno pod względem kadry pracowniczej, jak też położeniem w centrum Polski, tuż przy autostradzie A1” – dodaje Damian Kińczyk, Industrial & Logistic Consultant w AXI IMMO.

Miasto Kutno w 2019 r. znalazło się w gronie 50 miast wyróżnionych w rankingu „Polish Cities of the Future” przygotowanym przez należącą do grupy Financial Times agencję fDi Intelligence. Ranking bada potencjał inwestycji miast w różnych krajach. W Kutnie funkcjonuje ponad 50 firm krajowych i zagranicznych, duża część w ramach strefy ekonomicznej. Siłą miasta jest jego położenie zaledwie 1,6 km do autostrady A1 i 35 km do autostrady A2 oraz nadal relatywie wysoka dostępność do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Dodatkowo, uzupełnieniem oferty inwestycyjnej Kutna jest intermodalny terminal.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Amazon zwiększa inwestycje w Polsce
Największy magazyn GEFCO w Polsce powstaje pod Wrocławiem
Arteria wynajmuje dodatkowe 3 tys mkw. magazynu
Centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem zmieniło właściciela
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rossmann otwiera regionalny hub dystrybucyjny w Jankach
FARO Tekstylia przenosi się do nowego magazynu i biura
W przyszłym roku w Polsce 20 mln mkw. magazynów
Nowy magazyn dla Frigo Logistics na Górnym Śląsku
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA