2019-05-16 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Rhenus będzie obsługiwał magazyn Lidla

Operacje logistyczne dla projektu Lidl zostały uruchomione w nowej, dedykowanej jednostce magazynowej w Błoniu pod Warszawą, o powierzchni ponad 40 000 m2. Lokalizacja w centrum Polski umożliwi sprawne dostawy kurierskie na terenie całego kraju.

Wdrożenie projektu rozpoczęło się w  ubiegłym roku i przebiegało w kilku etapach. Faza testowa została zakończona pod koniec marca i potwierdziła pełną gotowość operacyjną magazynu. Z dniem 5 kwietnia 2019 Lidl uruchomił sklep internetowy oferujący jego klientom różnorodną ofertę produktów non-food w tym odzieży, tekstyliów, akcesoriów domowych i sprzętu AGD. Zlecenia ze sklepu online www.lidl-sklep.pl są obsługiwane z magazynu Rhenus Logistics S.A.

„Rhenus ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze dużych i złożonych projektów e-commerce w Polsce. Wypracowane procedury, wymiana doświadczeń
w ramach Grupy Rhenus i ciągłe poszukiwanie rozwiązań dostosowanych do potrzeb naszym klientów stanowią o naszej kompetencji” – skomentował Piotr Hoch, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Logistyki Kontraktowej, Rhenus Logistics S.A.

W projekcie Lidl, Rhenus będzie kompleksowo realizował obsługę magazynową. Zlecenia od klientów indywidulnych i obsługa zwrotów będą procesowane w oparciu o rozwiązania IT Rhenus Logistics.


Zobacz także

Park logistyczny Panattoni ma dać pracę 7 tys. osób
Największą podaż magazynów generuje warszawski rynek
Ruszyła budowa parku magazynowego 7R Park Rzeszów
LPP prowadzi coraz większą ekspansję na rynkach zagranicznych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rhenus Logistics w Panattoni Park Grodzisk II
Rozwiązania logistyczne szyte na miarę
Rhenus restrukturyzuje działalność spedycyjną w Niemczech.
Firma Philips Polska, lider w dziedzinie technologii i uznany przedstawiciel wielu innych branż, w październiku 2015 rozpoczęła współpracę z Rhenus Logistics.
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA