2019-02-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Więcej ekologii w parkach SEGRO

SEGRO zarządca oraz właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, wyposaży w tym roku w ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd wszystkie swoje parki logistyczne w całej Polsce. To kolejne, obok m.in. zewnętrznego oświetlenia LED, z wdrażanych przez dewelopera proekologicznych rozwiązań.
Więcej ekologii w parkach SEGRO (Żródło: SEGRO)

Pojazdy elektryczne i hybrydowe uważane są za przyszłość motoryzacji, również w obszarze logistyki i dystrybucji. Biorąc pod uwagę zarówno rozwijający się trend, jak i środowisko naturalne, w parkach SEGRO w Poznaniu, Strykowie, Łodzi, Gliwicach oraz Tychach już dziś działa 14 ładowarek do samochodów elektrycznych, zaś docelowo do końca 2019 roku będą w nie wyposażone wszystkie parki dewelopera w Polsce. Łącznie do grudnia 2019 roku w parkach logistycznych SEGRO zostaną zamontowane 24 tego typu urządzenia.

„Wierzę, że realizowany przez nas projekt przyczyni się do wzrostu liczby pojazdów elektrycznych. Chcemy zachęcić i zmotywować klientów do przejścia z tradycyjnych pojazdów na elektryczne i hybrydowe. Nasze serwisy obsługi parków już pracują nad projektem wymiany floty pojazdów dedykowanych do ich obsługi, na w pełni elektryczne pojazdy serwisowe” – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO. „Mam też ogromną nadzieję, że dzięki podjętym przez nas działaniom przyczynimy się do obniżenia emisji spalin. Wraz ze wzrostem zainteresowania, planujemy stopniowo rozwijać sieć punktów ładowania”.

20 spośród montowanych urządzeń do ładowania samochodów, to podwójne punkty zasilania z dwoma kablami zakończonymi wtyczką uniwersalną Type 2, która obsługuje również Type 1. Ponad połowa instalowanych ładowarek może jednocześnie ładować dwa pojazdy prądem o mocy 22 kW każdy. Stacje uruchamiane są poprzez udostępniane użytkownikom kart zbliżeniowych umożliwiających rozpoczęcie ładowania podpiętego pojazdu. Dodatkowo są one wyposażone w moduły do zdalnego rozliczania pobranej energii i monitorowania stanów ładowania aktualnie podpiętych do ładowarki samochodów poprzez odpowiednią aplikację, która zostanie uruchomiona wkrótce.

Wdrożenie możliwości ładowania pojazdów elektrycznych we wszystkich parkach to kolejny z proekologicznych projektów SEGRO w Polsce. W 2017 roku deweloper przeprowadził wymianę zewnętrznego oświetlenia parków logistycznych na energooszczędne LED-y, instaluje je także we wszystkich nowopowstających obiektach oraz w modernizowanych powierzchniach. Co więcej, każdy nowy projekt deweloperski SEGRO poddawany jest surowej ocenie BREEAM, gdzie ochrona środowiska naturalnego to jeden z kluczowych elementów ewaluacji zarówno na poziomie prac budowlanych, jak i podczas późniejszego użytkowania obiektu. Jednym z najnowszych wdrożeń dewelopera jest także system monitoringu mediów w chmurze, który został udostępniony większości klientów parków w całej Polsce i dzięki opcji monitorowania mediów w czasie rzeczywistym pozwala na kontrolę ich z użycia, a co za tym idzie umożliwia większą efektywność zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Wspólna inwestycja 7R, MF Capital i DIL Polska w Warszawie
Dwupoziomowa platforma Paris Air2 Logistique SEGRO
Deweloperzy szczególnie upodobali sobie Górny Śląsk
CCC rozbudowało Centrum Dystrybucyjne w Polkowicach
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Producent eko opakowań zawitał do Łodzi
Łucznik pojawi się w Parku SEGRO we Wrocławiu
Dwupoziomowa platforma Paris Air2 Logistique SEGRO
SEGRO wynajmuje kolejne metry w Nadarzynie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA