Przejdź do artykułu
2023-03-28 | Wydarzenia

Ferag na LogiMAT 2023

Szwajcarska firma rodzinna Ferag zaprezentuje na targach innowacyjne rozwiązania w zakresie intralogistyki.

Na międzynarodowych targach LogiMAT (25-27 kwietnia 2023 r. w Stuttgarcie) Ferag zaprezentuje swoje możliwości jako generalny wykonawca i specjalista w zakresie projektowania rozwiązań. Szwajcarskie przedsiębiorstwo rodzinne, które już od ponad 65 lat odnosi sukcesy na rynku, specjalizuje się w rozwiązaniach intralogistycznych.

Transport, buforowanie, sortowanie, konsolidacja i przetwarzanie w jednym

Podczas targów LogiMAT, Ferag zaprezentuje na swoim stoisku w Stuttgarcie (Hall 3 / Booth C03) połączenie systemu sortującego "Skyfall" z technologią przenośników.

"Skyfall" łączy w jednym systemie procesy przenoszenia, buforowania, sortowania i konsolidacji. System opiera się na zawieszonych wózkach i uchwytach dostosowanych do określonych ładunków. Transporter wykorzystuje do przenoszenia również siły grawitacji. Skyfall wykorzystujemy w trzech wymiarach, oszczędzając miejsce i uwalniając powierzchnię pod transporterem. Dzięki bogatej funkcjonalności system może być stosowany uniwersalnie, jest skalowalny i w każdej chwili można go rozbudować o dodatkowe funkcje i pojemności. Łącząc Skyfall i technologię przenośników w jednym, w rezultacie otrzymujemy kolejne rozwiązanie do automatycznego napełniania torebek/pauch, które jest równie innowacyjne, co inteligentne – przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności i największej możliwej elastyczności.

– Na przykład w przetwarzaniu zwrotów kluczowe jest to, aby zwracany towar nadawał się do odsprzedaży tak szybko, jak to możliwe – mówi Andreas Koch, szef Operational Business Think Tank. – Im szybciej towary zwiększają dostępne zapasy, tym szybciej można zrealizować zamówienia klientów. W miarę napełniania torebek/pouch towar może być bezpośrednio przypisany do otwartego zamówienia sprzedaży jeszcze przed uzyskaniem dostępu do zapasów.

Oznacza to, że w czasach „wąskich gardeł” pilne przyjęcia towarów mogą być równie szybko przypisane do otwartych zamówień klientów, rezygnując tym samym z długich procesów magazynowych. Współdziałanie innowacyjnej, wysoce dynamicznej technologii i skoordynowanego systemu kontroli przepływu materiałów umożliwia elastyczne i szybkie reagowanie na wyzwania rynku. System Skyfall można dostosować do asortymentu klienta bez czasochłonnego planowania i wymagań. Rozwiązanie to będzie możliwe do zaprezentowania zainteresowanym osobom na stoisku targowym w Stuttgarcie.

Na stronie: https://www.ferag.com/en/logimat-2023/ można zarejestrować się i otrzymać bezpłatną wejściówkę na targi.


Zobacz także

ITM INDUSTRY EUROPE magnesem na entuzjastów przemysłu 4.0
Targi MODERNLOG już na przełomie maja i czerwca!
Wdrażanie procesów produkcji w oparciu o wirtualne kopie
ContiConnect 2.0 z zaawansowanym pakietem możliwości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów