Przejdź do artykułu
2024-07-09 | Głos z rynku

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Faber

IPP Pooling Polska, jako część Grupy Faber, przyjemnością przedstawia najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Faber 2023 rok, który pokazuje stabilne wyniki we wszystkich elementach naszej strategii zrównoważonego rozwoju.
Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Faber (Żródło: Grupa Faber)

Grupa Faber jest wiodącym dostawcą rozwiązań logistycznych, specjalizującym się w zarządzaniu nośnikami ładunku w modelu obiegu zamkniętego. W Polsce Grupa Faber ma biuro w Warszawie, gdzie swoje oddziały mają IPP Pooling, Paki Logistics i Satim.

Nasze wysiłki i ambicje

Dzięki kolejnej edycji raportu nasze wysiłki i ambicje związane ze zrównoważonym rozwojem stają się namacalne i widoczne dla wszystkich naszych interesariuszy. W porównaniu do wyników raportu za 2022 rok odnotowaliśmy stabilne wyniki we wszystkich elementach naszej strategii zrównoważonego rozwoju, takich jak redukcja śladu węglowego.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

Analiza Cyklu Życia (LCA)

Raport za 2023 rok przedstawia m.in. wyniki Analizy Cyklu Życia (LCA) dla naszych głównych nośników ładunku. Te analizy porównują ślad węglowy naszych nośników wielokrotnego użytku i nośników o obiegu zamkniętym z alternatywami rynkowymi, takimi jak palety jednorazowe. LCA kwantyfikują ślad węglowy w całym cyklu życia nośnika i pokazują, że ślad węglowy naszych nośników wielokrotnego użytku jest bardzo korzystny w porównaniu z jednorazowymi alternatywami, ponieważ nasze nośniki są używane wielokrotnie w wielu cyklach.

Analiza wykazuje, że palety poolingowe IPP generują znacznie mniej CO2e i zużywają mniej surowców kopalnych w porównaniu z paletami jednorazowymi, zarówno drewnianymi, jak i plastikowymi. Kluczowym czynnikiem wpływającym na zrównoważony rozwój IPP jest fakt, że produkcja, transport do klienta oraz przetwarzanie na końcu okresu eksploatacji są rozłożone na znacznie większą liczbę użyć (średnio 14-40 użyć).

Znaczenie raportowania zrównoważonego rozwoju

Raportowanie zrównoważonego rozwoju staje się coraz ważniejsze i od 2025 roku będzie obowiązkowe zgodnie z Europejską Dyrektywą o Raportowaniu Zrównoważonego Rozwoju (CSRD). Widzimy również, że nasi interesariusze, jak klienci i sieci handlowe, coraz częściej wymagają transparentności w naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju, co wpływa na ich decyzje biznesowe. Dzięki naszemu Raportowi Zrównoważonego Rozwoju pokazujemy, że Grupa Faber jest idealnym partnerem do uczynienia łańcuchów dostaw bardziej zrównoważonymi.

Zapraszamy do lektury pełnego raportu i dołączenia do naszej podróży ku zrównoważonemu rozwojowi. (kliknij)


Zobacz także

3DEXPERIENCE pomaga przemysłowi lotniczemu i obronnemu
Firma Grupy Colian obchodzi jubileusz 15-lecia
Polska największym rynkiem przemysłowo-logistycznym w CEE-13
XII edycja In4Log 2024 to lekcja magazynowej optymalizacji z wykorzystaniem najnowszej technologii
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów